˝رودخانه بی‌انتها˝ ی ینک فلوید صدرنشین بازار فروش شد

تازه‌ترین آلبوم گروه راک بریتانیایی پینک فلوید در یک هفته ۱۳۹ هزار نسخه فروش داشت.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از هنرآنلاین ، پینک فلوید با آلبوم “رودخانه بی‌انتها” (The Endless River) برای اولین بار پس از ۱۹ سال صدرنشین بازار فروش شد.

قطعات این آلبوم در فاصله سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ زمانی که پینک فلوید روی آلبوم “ناقوس جدایی” کار می‌کرد تولید و ضبط شد، اما تا پیش از این توزیع نشده بود.

“رودخانه بی‌انتها” پانزدهمین آلبوم استودیویی پینک فلوید و اولین آلبوم پخش‌شده گروه پس از مرگ ریچارد رایت نوازنده کیبورد و یکی از اعضای موسس گروه است که از کار او در آلبوم استفاده شده است. رایت سپتامبر ۲۰۰۸ در ۶۵ سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

دیوید گیلمور خواننده و گیتاریست گروه “رودخانه بی‌انتها” را یک ادای احترام به رایت دانست.

این آلبوم ۷ نوامبر (۱۶ آبان) در سراسر دنیا پخش شده است. بیش از ۱۳۹ هزار نسخه از “رودخانه بی‌انتها” در یک هفته فروخته شد تا این آلبوم در فهرست آلبوم‌هایی که امسال در کم‌ترین زمان بیشترین فروش را داشته‌اند، در رده سوم قرار بگیرد. “Ghost Stories” از گروه کلدپلی و “ایکس” از اد شیران دو آلبوم اول این فهرست هستند.

هفت گاه

نیک میسن (درامر) و دیوید گیلمور (خواننده و گیتاریست)

آلبوم جدید پینک فلوید شامل ۱۸ قطعه بی‌کلام در ژانر راک اینسترومنتال و یک ترانه است که پالی سامسن همسر گیلمور شعر آن را سروده است. مدت زمان آلبوم ۵۳ دقیقه است. منتقدان واکنش‌های متفاوتی به این آلبوم نشان داده‌اند.

پینک فلوید می‌گوید “رودخانه بی‌انتها” شاید آخرین آلبوم آن‌ها باشد. پینک فلوید آخرین بار سال ۱۹۹۵ با “Pulse” در صدر جدول فروش آلبوم‌های موسیقی قرار گرفت. اولین آلبوم گروه “نی‌زن بر دروازه‌های سپیده‌دم” بود که سال ۱۹۶۷ به بازار آمد.

“یک نعلبکی رمز و راز” (۱۹۶۸)، “اوماگوما” (۱۹۶۹)، “مادر قلب‌ اتمی” (۱۹۷۰)، “نیمه تاریک ماه” (۱۹۷۳)، “کاش اینجا بودی” (۱۹۷۵)، “جانوران” (۱۹۷۷)، “دیوار” (۱۹۷۹) و “برش نهایی” (۱۹۸۳) از دیگر آلبوم‌های پینک فلوید است.
تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از آلبوم‌های گروه در دنیا به فروش رسیده است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دوازده =