آغاز جشنواره کتاب ادینبورگ

جشنواره بین‌المللی کتاب ادینبورگ از صبح امروز (۱۸ مرداد) آغاز به کار کرد.

هفت گاه

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه، جشنواره بین‌المللی کتاب ادینبورگ اسکاتلند که از مهمترین رویدادهای فرهنگی جهان به شمار می‌رود، صبح امروز با حضور ۹۰۰ نویسنده و چهره ادبی جهان افتتاح شد.

شخصیت‌های سرشناس بین‌المللی از ۴۷ کشور در این فستیوال کتاب حضور دارند که یکی از آن‌ها «جورج آر.آر مارتین»، نویسنده مجموعه رمان‌های «بازی تاج و تخت» است.

«دایانا گابالدون» و «شارلوت اسکوئر گاردنز» نیز از دیگر نویسندگان صاحب‌نامی هستند که در جشنواره ادینبورگ حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش اسکاتلند نو، این رویداد بین‌المللی تا ۲۵ اوت ادامه خواهد داشت.

از مباحثی که در این دوره از جشنواره ادینبورگ به آن توجه می‌شود، می‌توان به مسائل خاورمیانه، دو جنگ جهانی، کشورهای مشترک‌المنافع، مهاجرت اقتصادی و مسائل کلانی چون هویت، اجتماع و آینده اسکاتلند اشاره کرد.

از دیگر رویدادهای ویژه جشنواره کتاب ادینبورگ نخستین حضور «هاروکی موراکامی»، مشهورترین نویسنده معاصر ژاپن است. وی برای رونمایی از نسخه انگلیسی رمان «سوکورو تازاکی بیرنگ و سال‌های سفرش» به اسکاتلند آمده است.

از دیگر نویسندگانی که برای معرفی اثر جدیدشان راهی ادینبورگ شده‌اند، می‌توان به «روان ویلیامز»، «کرستی وارک»، «سارا واترز»، «ایروین ورش» و «جیمز رابرتسون» اشاره کرد.

به گفته رئیس فستیوال کتاب ادینبورگ، این نمایشگاه عرصه‌ای حساس برای برقراری ارتباط، گفت‌وگو و یادگیری نویسندگان از یکدیگر است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =