آغاز رقابت اسکار ۲۰۱۵

معرفی فیلم‌ها برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار درحالی آغاز شده که تا ماه اکتبر و اعلام فهرست کامل فیلم‌های معرفی شده به آکادمی ادامه خواهد داشت.

هفت گاه

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار روز اول اکتبر ۲۰۱۴ را به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی هشتادو هفتمین دوره جوایز سینمایی اسکار اعلام کرد.

سال گذشته رکورد ۷۶ کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند.

امسال تاکنون فیلم «خواب زمستانی» ساخته «نوری بیلگه جیلان»، برنده نخل طلای کن به نمایندگی از سینمای ترکیه و فیلم «خدای سفید» به کارگردانی «کرنل موندروزو» به نمایندگی از مجارستان برای حضور در اسکار ۲۰۱۵ اعلام حضور کرده‌اند و به تدریج سایر کشورها نیز نمایندگان خود را به آکادمی معرفی می‌کنند.

پس از معرفی تمامی فیلم‌ها در مرحله اول، ۹ فیلم وارد فهرست دوم آکادمی برای بهترین فیلم خارجی می‌شوند و در نهایت پنج فیلم روز پنجم ژانویه ۲۰۱۵ به عنوان نامزدهای نهایی اسکار خارجی هشتادو هفتم معرفی می‌شوند و فیلم برگزیده نیز طی مراسمی در ۲۲ فوریه ۲۰۱۵ در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس معرفی می‌شود.

فیلم «گذشته» ساخته اصغر فرهادی سال پیش به نمایندگی از سینمای ایران وارد عرصه رقابت اسکار خارجی شد و توانست تا جمع ۹ فیلم فینالیست پیش برود، اما بر خلاف پیش‌بینی‌ها نتوانست به جمع پنج نامزد نهایی راه یابد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =