آقای کارگردان تولدتان مبارک…

به بهانه تولد ۷۴ سالگی داریوش مهرجوییmohr ekhtesasi

 

داریوش مهرجویی

سحر علی پور- سرویس سینمایی هفت گاه: امروز ۱۷ آذر زادروز یکی از کارگردانان برجسته ی ایران است. کارگردانی که فیلم هایش توانسته مخاطبان بسیاری را نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان داشته باشد..

کارگردانی که با الماس ۳۳ وارد دنیای تصاویر متحرک شد و توانست با فیلمی چون “گاو” نام خود را برای همیشه در تاریخ سینمای ایران ماندگار کند.

داریوش مهرجویی کارگردان، نویسنده و مترجمی است که در ۱۷ آذر ماه سال ۱۳۱۸ پا به جهان نهاد تا موج نویی را در سینمای ایران به وجود آورد. کارگردانی که به دلیل جاری بودن فلسفه در زندگی اش توانست فیلم هایی بسازد که به راحتی وارد زندگی مخاطبانش گردد. فیلم هایی که در حکم فرزندان اویند و همیشه با نام او بر زبان ها جاری می شوند، چون هامون مهرجویی، لیلا مهرجویی، پری مهرجویی و … و کاش کارگردان فلسفه دان ما چون گذشته فلسفه را در زندگی اش جاری نگه دارد تا بتواند آثار ماندگاری را خلق کند.

از مهرجویی ها تنها داریوش مهرجویی نیست که در جامعه هنری ایران، بالاخص سینمای ایران فعالیت می کند بلکه خواهر داریوش مهرجویی، ژیلا مهرجویی نیز یکی از برجسته ترین طراحان صحنه و لباس سینمای ایران است که می توان گفت یکی از همراهان و پشتیبان های داریوش مهرجویی در روند فیلمسازی اش بوده است. اما متاسفانه به تازگی جامعه هنری ایران خانم ژیلا مهرجوویی را از دست داده است و داریوش مهرجویی چون سال های گذشته خواهر خود را در کنارش ندارد تا شمع ۷۴ سالگی اش را خاموش کند.

اما من به نمایندگی از تمامی اهالی رسانه، سینما و آن هایی که با فیلم های داریوش مهرجویی خاطره دارند و زندگی ها کرده اند، به داریوش مهرجویی عزیز می گویم: درست است که خواهر و یکی از پشتیبان های فکری خود را از دست داده اید، اما بدانید جامعه هنری ایران چون گذشته طرفدار و پشتیبان شماست و منتظر آن است که فیلم هایی چون “گاو”، “پری” و “هامون” را دوباره از کارگردان فلسفه دانش ببیند و شمع تولد ۱۲۰ سالگی تان را در جمع ما سینما دوستان و طرفدارانتان خاموش کنید تا جامعه ی هنری بتواند از وجود و حضور شما بیشترین استفاده را ببرد.

آقای کارگردان تولدتان مبارک…

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − ده =