آلبوم ” آهنگ شب ” منتشر شد

آلبوم موسیقی ایرانی “آهنگ شب” به آهنگسازی روشنک نوری با صدای خواننده سابق گروه “دنگ شو”و بر اساس اشعاری از هوشنگ ابتهاج، علی اکبر شیدا، سعدی و مولانا روانه بازار موسیقی شد.

پوستر

به گزارش  سرویس موسیقی هفت گاه ، آلبوم موسیقی “آهنگ شب” به آهنگسازی روشنک نوری با صدای سپنتا مجتهدزاده ، خواننده سابق گروه “دنگ شو”  بر اساس اشعاری از هوشنگ ابتهاج ، علی اکبر شیدا ، سعدی و مولانا روانه بازار موسیقی شد.

در این آلبوم موسیقی سامر حبیبی (کمانچه و کمانچه آلتو، همخوان)،  رضا مازندرانی (تار و همخوان)، علی درویش نوری (عود)، کورش بزرگ پور (تنبک و دف)، سهیل سان احمدی (تارباس)، روشنک نوری (سنتور ، آهنگساز) و مریم علی آبادی (همخوان) همکاری کرده اند.

“آهنگ شب” یک آلبوم سنتی ایرانی در ۱۱ قطعه است که موسسه فرهنگی هنری آوای باربد آن را منتشر کرده است. آهنگسازی و تنظیم آن را روشنک نوری انجام داده؛ هنرمندی که در نوازندگی سنتور شاگرد پرویز مشکاتیان، پشنگ کامکار و مجید کیانی و در آهنگسازی شاگرد فرهاد فخرالدینی و کامبیز روشن روان بوده و نیز گروه موسیقی “مهربانو” را تاسیس کرده است.

سپنتا مجتهدزاده، خواننده «آهنگ شب» هم پیشتر با گروه دنگ شو همکاری داشته و قطعاتی مثل «گرم بخند»، «مسیحای امروز» و «چشم هایم را می بندم» را با این گروه اجرا کرده است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سیزده =