آمار تماشاخانه‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی اعلام شد

آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تماشاگر تماشاخانه های اداره‌کل هنرهای نمایشی (مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر) تا روز ۲۳ آذر مشخص شد.

به گزارش سرویس تئاتر هفت گاه به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مجموعه تئاتر شهر که در هفته گذشته آمار تفکیکی تماشاگر و فروش آثار خود را به شرح ذیر اعلام کرد:

سالن اصلی: نمایش «شاه لیر» به کارگردانی مسعود دلخواه که به تازگی اجرای خود را آغاز کرده است طی ۳۰ اجرایی که پشت سر گذاشت میزبان ۱۲۸۳۸ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۷۷۵ بلیت تمام بها، ۱۷۱۷ بلیت نیم بها، ۳۲۵۵ بلیت با تخفیف و ۳۰۹۱  بلیت مهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۷۰ هزار تومان رقم ۵ میلیارد ۶۶۶ میلیون و ۵۰ هزار ریال ثبت شده است.

سالن چهارسو: میزبان ۲ نمایش «فاندو و لیز» و «پرومته طاعون» بوده است.

نمایش «فاندو و لیز» به کارگردانی هوشمند هنرکار که به تازگی اجرای خود را آغاز کرده طی ۷ اجرا که پشت سر گذاشته میزبان ۲۵۸ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۶۰ بلیت تمام بها، ۴۲ بلیت نیم بها، ۱۲ بلیت با تخفیف و ۱۴۴ بلیت مهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۳۰ هزار تومان رقم ۲۷ میلیون و ۱۸۰ هزار ریال ثبت شده است.

نمایش «پرومته طاعون» به کارگردانی شهاب آگاهی که به تازگی اجرای خود را آغاز کرده طی ۶ اجرا که پشت سر گذاشته میزبان ۲۸۷ تماشاگر بوده است.برای این نمایش ۸۷ بلیت تمام بها، ۵ بلیت نیم بها، ۷۱ بلیت با تخفیف و ۱۲۴ بلیت مهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۳۰ هزار تومان رقم ۴۳ میلیون و ۸۹۰ هزار ریال ثبت شده است.

سالن قشقایی: میزبان ۲ نمایش «مردی به نان دایک» و اجراخوانی بوده است.

 نمایش «مردی به نان دایک» به کارگردانی مهدی میامی که به تازگی اجرای خود را آغاز کرده طی ۸ اجرا که پشت سر گذاشته میزبان ۵۴۶ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۲۴ بلیت تمام بها، ۱۱ بلیت نیم بها و ۲۱۱ بلیت مهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۳۰ هزار تومان رقم ۹۸ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال ثبت شده است.

نمایش «اجراخوانی» به کارگردانی گلچهره دامغانی که به تازگی اجرای خود را آغاز کرده طی ۴ اجرا که پشت سر گذاشته میزبان ۴۶۰ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۲۰ بلیت تمام بها، ۷۵ بلیت نیم بها و ۶۵ بلیت مهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۲۵ هزار تومان رقم ۸۹ میلیون و ۳۷۵ هزار ریال ثبت شده است.

سالن سایه: نمایش «خرده نان» به کارگردانی کوروش سلیمانی که به تازگی اجرای خود را آغاز کرده طی ۸ اجرا که پشت سر گذاشته ۵۴۲ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۵۰ بلیت تمام بها، ۲۱ بلیت نیم بها ، ۲۳ بلیت تخفیف دار و ۱۴۸ بلیت مهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۳۰ هزار تومان رقم ۱۱۳ میلیون و ۶۷۰ هزار ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج نیز آمار تفکیکی خود را به شرح زیر اعلام کرد:

این تماشاخانه پذیرای نمایش «بنگاه تاترال» به کارگردانی نسیم تاجی است که ۲۳ آذر میزبان ۳۳۶ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۷۱ بلیت تمام بها ۳ بلیت نیم بها و ۱۶۲ بلیت مهمان ارائه شده که جمع گیشه ۵ روز فروش این نمایش ۴۳ میلیون و ۱۲۵ هزار ریال ثبت شده است.

این تماشاخانه پذیرای نمایش «قحط الرجال» به کارگردانی محمدرضا آزادفر است که تا ۲۳ آذرماه میزبان ۱۱۲۱ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۲۵۷ بلیت تمام بها، ۲۳۶ بلیت نیم بها، ۲۴۳ بلیت تخفیف دار و ۳۸۵ بلیت مهمان ارائه شده که جمع گیشه ۸ روز فروش این نمایش ۱۴۲ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال ثبت شده است.

در نهایت تالار هنر در هفته ای که گذشت آمار ۲ نمایش خود را اینگونه اعلام کرد:

۱- نمایش «سفر به آینده» به کارگردانی محمد عبدی که ۳۲ اجرای خود را ‍‍پشت سر گذاشته است پذیرای ۲۸۰۰ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۰۷۷ بلیت تمام بها، ۵۶۳ بلیت نیم بها، ۵۰۶ بلیت تخفیف دار و ۶۵۴ بلیت مهمان صادر شده است. این نمایش با بلیت ۲۰ هزار تومانی در گیشه ۳۴۷ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال فروش داشته است.

۲- نمایش «از کجا اومدیم» به کارگردانی محمد عاقبتی که ۲۹ اجرای خود را ‍‍پشت سر گذاشته است پذیرای ۳۰۰۶ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۸۶۴ بلیت تمام بها، ۷۶۴ بلیت نیم بها، ۷۴ بلیت تخفیف دار و ۳۰۴ بلیت مهمان صادر شده است. این نمایش با بلیت ۲۰ هزار تومانی در گیشه ۴۶۰ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال فروش داشته است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 20 =