آوای کویر در شهر کرمان می پیچد

چهارمین جشنواره موسیقی آوای کویر ۳۰ بهمن و ۱ اسفندماه امسال در شهر کرمان برگزار خواهد شد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از انجمن موسیقی ایران ، دور مقدماتی چهارمین جشنواره موسیقی آوای کویر به دبیری سعید مشرف شاه از مرداد ماه امسال در ۷ شهرستان انار، بافت، راور، سیرجان، بم، رفسنجان و کرمان آغاز شده که طی آن متقاضیان برای حضور در مرحله نهایی این جشنواره به رقابت می پردازند.

این جشنواره با همکاری اداره ارشاد کرمان، فرمانداری رفسنجان، مجتمع مس سرچشمه و موسسه فرهنگی هنری هزار دستان هنر شرق تدارک دیده شده که مرحله پایانی آن ۳۰ بهمن و ۱ اسفند در کرمان برگزار می شود.

این جشنواره در دو قسمت رقابتی و جنبی برنامه ریزی شده که در بخش رقابتی متقاضیان در ۴ بخش موسیقی کلاسیک ایرانی، موسیقی کلاسیک غیر ایرانی، موسیقی پاپ و بخش کوبه ای به رقابت می پردازند. در بخش جنبی نیز گروه ها و نوازندگان موسیقی نواحی به اجرا خواهند پرداخت.

نحوه برگزاری مرحله مقدماتی به این شکل است که طی تاریخ های معینی متقاضیان هر شهرستان در منطقه خودشان به اجرا می پردازند و مورد قضاوت قرار می گیرند. تا کنون مرحله مقدماتی شهرستان های انار، بافت، راور، سیرجان و بم برگزار شده و طبق برنامه ریزی های انجام شده مرحله مقدماتی شهرستان رفسنجان ۱ و ۲ آبان در این شهرستان برگزار خواهد شد.

هیئت انتخاب این جشنواره نیز از دو موسیقیدان پیشکسوت استان کرمان تشکیل شده که طی آن حسین خسرویان در بخش موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی پاپ و همچنین عباس منشی زاده در بخش های موسیقی کلاسیک ایرانی و سازهای کوبه ای به داوری مرحله مقدماتی می پردازند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =