ادای دین شهرداد روحانی به واقعه عاشورا

شهرداد روحانی که چند روزی در ایران به سر می برد شایعه حضورش در ایران برای رهبری یا سرپرستی ارکستر سمفونیک تهران را رد کرد و گفت تنها برای برگزاری مستر کلاس رهبری به ایران آمده است و به زودی برای برگزاری کنسرت به ایران باز خواهد گشت .

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از هنرآنلاین ، شهرداد روحانی به زودی به ایران باز خواهد گشت و اگر برنامه ریزی‌ها به خوبی پیش برود، بعد از محرم و صفر اجرای زنده‌ای خواهد داشت.

روحانی که با همراهی پیروز ارجمند مشغول بازدید از نمایشگاه مطبوعات بود با رد اینکه او برای همکاری با ارکستر سمفونیک به ایران آمده درباره وضعیت این  ارکستر قدیمی ، گفت: من از موسیقیدانان و مسئولین شنیده‌ام که به شکل بسیار جدی در تلاش هستند تا ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی دوباره پا بگیرد. من نقشی در این کار نداشتم و در جریان جزئیات نیستم. ولی از آنجا که این ارکسترها برای من به عنوان یک ایرانی مهم هستند، پیگیر هستم. حیف است ارکستری با قدمت ۸۰ سال مهجور بماند.
روحانی همچنین از تولید اثری درباره عاشورا خبر داد: من مدتی طولانی است که در فکر تولید اثری درباره عاشورا هستم و از آنجایی که این واقعه عظیم است و جایگاه بالایی در تاریخ دارد، من مشغول به مطالعه جدی درباره آن هستم.
این رهبر ارکستر شاخص ایرانی در جهان با اشاره به اینکه در موسیقی فولکلور جنوب ایران توجه ویژه به آیین عاشورا شده است از موسیقی آیینی جنوب ایران به عنوان یکی از منابع اصلی خود برای این اثر یاد کرد.
شهرداد روحانی از شاخص‌ترین هنرمندان ایرانی در عرصه بین المللی است و اجراهای ارکستر سمفونیک تهران با رهبری او از موفق‌ترین اجراهای این ارکستر قدیمی بوده است. او سال گذشته سمفونی خلیج فارس را در برج میلاد اجرا کرد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =