اردشیر کامکار : آینده کمانچه نوازی ایران روشن است .

اگر نوازندگان  نسل جوان ما همین گونه پیش بروند ۱۰ سال بعد نوازندگان بزرگ و خیلی خوبی در عرصه کمانچه نوازی خواهیم داشت.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، اردشیر کامکار عضو هیئت داوری نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش ساز کمانچه گفت: دیدن نوازندگان جوان کمانچه برای من خیلی خوشایند بود . همگی آنها خیلی خوب ساز زدند خصوصا بچه های ۱۰ الی ۱۲ ساله در واقع نوازندگی شان فوق العاده بود ولی ما  به ناچار مجبوریم یک نفر را برای هر سه جایگاه اول تا سوم انتخاب کنیم .

وی ادامه داد: نوازندگان نوجوان و جوان سطح شان خیلی بالا بود حتی در رده سنی بالاتر نیز همگی خوب بودند به طوری که قضاوت  را برای ما سخت کرده بود.

اردشیر کامکار با اشاره به نکات مثبت جشنواره جوان بیان داشت : از نکات مثبت این نوجوان ها و جوان ها این بود که تکنیک ها بالاتر رفته و همه سعی می کنند رقابت سازنده با هم داشته باشند و این جشنواره این انگیزه را در بچه ها بوجود می آورد که سطح خودشان را بالاتر ببرند . اما از سوی دیگر باید جوانهای بیشتری جذب شوند . ما کسانی را داریم که خیلی خوب ساز می زنند و نیامده اند .

این عضو هیئت داوری نهمین جشنواره موسیقی جوان در خاتمه خاطر نشان کرد: اگر نوازندگان  نسل جوان ما همین گونه پیش بروند ۱۰ سال بعد نوازندگان خیلی خوبی در عرصه کمانچه نوازی خواهیم داشت.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 12 =