از فروش ۸۱۰ میلیونی «قاتل اهلی» تا عبور «خفه‌گی» از مرز ۴ میلیارد

آمار فروش فیلم‌های سینمایی در حالی توسط پخش کنندگان اعلام شد که چهار فیلم سینمایی «آذر» ، «شکلاتی» ، «وقتی برگشتم…» و «پینوکیو ، عاموسردار و رییسعلی» از چهارشنبه هشتم آذرماه به جدول اکران سینماها اضافه شده‌اند .

 

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه به نقل از ایسنا حبیب اسماعیلی مدیر دفتر پخش «رسانه فیلمسازان» آمار فروش فیلم سینمایی «وقتی برگشتم» به کارگردانی وحید موسائیان را که از هشتم آذر ماه در سینماهای تهران اکران شده است را با در اختیار داشتن ۱۸ سالن ۳۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت که اکران این فیلم در شهرستان‌ها از شنبه آغاز خواهد شد .

او همچنین درباره آمار فروش فیلم سینمایی «غیر مجاز» ساخته حسن یکتاپناه که از دهم آبان ماه بر روی پرده سینما رفته است ، افزود : این فیلم سینمایی با اکران در ۲۵ سالن سینمایی تاکنون درمجموع ۲۷۰ میلیون تومان فروش داشته است که از این مقدار ۲۱۰ میلیون تومان سهم فروش در سینماهای تهران و ۶۰ میلیون تومان در شهرستان‌ها بوده است .

علی سرتیپی مدیر عامل «فیلمیران» درباره آمار فروش دو فیلم سینمایی «قاتل اهلی» و «زرد» گفت : فیلم سینمایی «قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی که از اول آذرماه اکران آن آغاز شده است با در اختیار داشتن ۶۲ سالن تا کنون در مجموع در سینماهای تهران و شهرستان ۸۱۰ میلیون تومان فروش داشته است ، همچنین فیلم سینمایی «زرد» ساخته مصطفی تقی زاده که آخرین هفته اکران خود را سپری می‌کند در مجموع تهران و شهرستان پنج میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان فروش داشته است .

سعید خانی پخش کننده فیلم سینمایی «پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی» ساخته سیدرضا صافی درباره‌ی آمار فروش فیلم بیان کرد : اکران این فیلم سینمایی که در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده است از روز پنجشنبه هشتم آذر ماه در سینماهای شهرستان آغاز شده است و ازهفته آینده در سینماهای تهران اکران خواهد شد .

این پخش‌کننده ارایه آمار فروش این فیلم را به هفته‌های بعد موکول کرد .

احسان ظلی‌پور از دفتر پخش «بلیت» که پخش‌ فیلم سینمایی «خفه گی» ساخته فریدون جیرانی را بر عهده دارد آمار فروش این فیلم را در مجموع تهران و شهرستان چهار میلیارد و ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد که به تفکیک دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان حاصل فروش در سینماهای تهران و یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان در شهرستان‌ها بوده است .

او ادامه داد : فیلم سینمایی «خفه گی» در هفتمین هفته اکران خود قرار دارد و در ۱۱ سالن سینمایی به سرگروهی سینما «زندگی» درتهران و ۲۸ سالن سینمایی در شهرستان‌ها اکران می‌شود. این فیلم سینمایی در مجموع فقط در روز پنج شنبه ۳۵ میلیون تومان و در روز چهارشنبه ۲۲ میلیون تومان فروش داشته است .

عبدالله علیخانی مدیر پخش «پویا فیلم» درباره آمار فروش فیلم سینمایی «خالتور» به کارگردانی آرش معیریان، گفت : فیلم سینمایی «خالتور» با در اختیار داشتن ۷۰ سالن سینمایی به تفکیک دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در سینماهای تهران و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در شهرستان‌ها فروش داشته است. این فیلم سنیمایی که در ژانر کمدی ساخته شده در چهارمین هفته اکران خود قرار دارد و در روزهای چهارشنبه ۶۰ میلیون تومان و پنجشنبه ۱۱۰ میلیون تومان فروش داشته است .

احمد مختاری مدیر پخش «هدایت فیلم» آمار فروش فیلم سینمایی «ثبت با سند برابر است» به کارگردانی بهمن گودرزی را که از اول آذر ماه اکران آن آغاز شده است را با در اختیار داشتن ۲۸ سالن در تهران ۵۹۰ میلیون تومان و ۵۰ سالن در شهرستان‌ها ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد .

فیلم سینمایی «خانه دختر» ساخته شهرام شاه حسینی که از ۱۹ آبان ماه در گروه سینمایی آزاد اکران خود را شروع کرده ، تاکنون در مجموع دو میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان در سینماهای تهران و شهرستان فروش داشته است . این فیلم سینمایی به تفکیک با در اختیار داشتن ۷ سالن سینمایی در تهران ؛ یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان و ۲۴ سالن سینمایی در شهرستان‌ها ۹۵۰ میلیون تومان فروش داشته است.

همایون امکانیان مدیر اجرایی پخش «نیکان فیلم» درباره آمار فروش فیلم سینمایی «آذر» به کارگردانی محمد حمزه ای که اکران آن از چهارشنبه هشتم آذرماه آغاز شده است، بیان کرد که این فیلم با در اختیار داشتن ۱۵ سالن سینمایی در تهران ۴۲ میلیون تومان فروش داشته است .

او همچنین درباره آمار فروش فیلم سینمایی «شکلاتی» به کارگردانی سهیل موفق ، گفت : این فیلم سینمایی که در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده است با در اختیار داشتنن ۱۱ سالن سینمایی در تهران ۲۱ میلیون تومان فروش داشته است که تا کنون اکران‌های آن مخصوص مدارس بوده و بعد از تمام شدن سرگروهی فیلم «خفه‌گی»؛ « شکلاتی» جایگزین آن خواهد شد و سپس در شهرستان‌ها نیز به روی پرده سینما می‌رود.

منیژه حکمت مدیر دفتر پخش «بامداد فیلم» ، آمار فروش فیلم سینمایی «صفر تا سکو» ساخته سحر مصیبی که از اول آذر ماه اکران آن آغاز شده است را با در اختیار داشتن ۱۳ سالن سینمایی ۸۴ میلیون تومان اعلام کرد .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − دو =