اسامی داوران جشنواره‌ سینمایی فیلم کن اعلام شد

با اعلام اسامی هیات داوران بخش «نوعی نگاه»، «سینه فونداسیون» و فیلم کوتاه ، لیست اسامی داوران جشنواره کن ۲۰۱۵ کامل شد.

 هفت گاه

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه ، مسئولان برگزاری شصت‌و‌هشتمین جشنواره فیلم کن، اسامی کامل هیات داوران بخش های «نوعی نگاه» به ریاست «ایزابلا روسلینی» و سینه فونداسیون و فیلم کوتاه به ریاست «عبدالرحمن سیساکو» را اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، «حیفا المنصور» کارگردان زن عربستانی، «لادین لاباکی» بازیگر و کارگردان لبنانی، «پانوس کورتاس» فیلمساز اهل یونان و «طاها رحیم» بازیگر فرانسوی داوری فیلم‌های بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن را به ریاست «ایزابلا روسلینی» بازیگر، کارگردان و نویسنده ایتالیایی بر عهده دارند.

بخش «نوعی نگاه» برای اولین‌بار در سال ‌۱۹۷۸ برگزار شد که به معرفی آثار برجسته سینمای جهان اختصاص دارد.

در بخش سینه فونداسیون و فیلم کوتاه کن ۲۰۱۵ که «عبدالرحمن سیساکو» کارگردان اهل موریتانی بر مسند ریاست آن قرار دارد، «جوانی حاجیتوماس» فیلمساز لبنانی،‌ «ربکا زلتوفسکی» کارگردان فرانسوی، «سسیل دفرانس» کارگردان بلژیکی و «دنیل اوبریشکی» بازیگر لهستانی دیگر اعضای هیئت داوران این بخش را تشکیل می‌دهند.

بخش سینه‌فونداسیون که به مسابقه فیلم‌های کوتاه اختصاص دارد در سال ۱۹۹۸ به برنامه‌های جشنواره کن اضافه شد. حدود ‌۱۵ فیلم کوتاه از سراسر جهان که عموما توسط دانشجویان مدرسه‌های فیلم ساخته شده، توسط جشنواره انتخاب می‌شوند.

این بخش هیات داوری جداگانه دارد و سه جایزه به فیلمهای برگزیده اعطا می شود.

شصت‌وهشتمین جشنواره فیلم کن روز ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت ) با حضور برادران «کوئن» در راس هیئت داوران و با نمایش فیلم «سرت را بالا نگه‌دار» ساخته‌ی «امانوئل برکوت» کارگردان فرانسوی در مراسم افتتاحیه آغاز به کار خواهد کرد و تا ۲۴ می (۳ خرداد ماه) ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهارده =