آخرین اخبار : 

انتشار مجموعه طنزهای مطبوعاتی و داستان‌های کوتاه اسماعیل امینی

کتاب «لب خط قرمز» مجموعه طنزهای مطبوعاتی و داستان‌های کوتاه اسماعیل امینی منتشر شد.


به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری ، اسماعیل امینی درباره مجموعه «لب خط قرمز» گفت: تعدادی از نوشته‌های کتاب «لب خط قرمز» را از نثرهایی که در مطبوعات نوشتم، انتخاب کردم؛ آن‌هایی را انتخاب کردم که خیلی زمان‌مند نیستند و فقط مصرف روزمره ندارند و می‌توانند ماندگار باشند.

وی افزود: تعداد دیگری از نوشته‌های این مجموعه داستان کوتاه است. یک قالب دیگر که در این کتاب به چشم می‌خورد کار خودم است و آن هم گفت‌وگوهای انتزاعی است یعنی مناظره‌هایی بین چیزهایی که حرف نمی‌زنند، به عنوان مثال مناظره بین برج آزادی با برج میلاد و یا مناظره بین اسکناس کهنه و نو.

این شاعر و طنزپرداز درباره محتوای کتاب «لب خط قرمز» خاطرنشان کرد: دعوای این کتاب سر این بوده است که آن چیزهایی که خط قرمزهایی برساخته است و مورد نظر سیاستمداران است، در نظام اعتقادی و فکری ما اعتباری ندارد.‌وی در ادامه اظهار کرد: این کتاب می‌خواهد این را نشان دهد که ما خود حریم‌هایی داریم که آنها مربوط به بنیان‌های اعتقادی و مقدسات واقعی ماست. کتاب «لب خط قرمز» می‌گوید آن مقدسات جعلی که سیاستمداران درست کردند برای طنزپردازان، جامعه و متفکران اهمیتی ندارد.

متولد شهریور، امان نامه شاعرانه، دلم خنک شد، اول حرف بزن بعد فکر کن! ، آزادی بیان خارجی و پیشرفته، مجبورند داوطلب بشوند!، تخم مرغ هم خط قرمز است، ثروت همتن علم است! ، سینما باید خودجوش باشد، حواس عزیزان مدیریت کلان را پرت نکنید! ، به داد آمریکا برسید! ، از ورزشکار ادب بیاموز! ،همه چیز را تکذیب می کنم! عناوین مطالب این مجموعه طنز را تشکیل می دهند.

کتاب مجموعه طنز «لب خط قرمز» در ۱۵۴ صفحه و با قیمت۱۲ هزار تومان از سوی انتشارات سوره مهر عرضه شده است.

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *