با غرفه ایران در دوسالانه معماری ونیز آشنا شوید

جمهوری اسلامی ایران با غرفه‌ای تحت عنوان «Instant Past» در چهاردهمین نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز حضور دارد.

هفت گاه

به گزارش سرویس معماری هفت گاه ، چهاردهمین دوره از دوسالانه معماری ونیز با تمرکز بر معماری مدرن ۱۰۰ سال اخیر جهان (۱۹۱۴-۲۰۱۴) و به مدیریت «رم کولهاس»، معمار پرآوازه هلندی، از ۷ ژوئن تا ۲۳ نوامبر ۲۰۱۴ (۱۷ خرداد تا ۲ آذر ۱۳۹۳) در شهر ونیز ایتالیا در حال برگزاری است.

ایران یکی از ۶۵ کشور دارای غرفه در نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز است که نسبت به ارائه‌ی تجربه ۱۰۰ ساله معماری خود اقدام کرده است. غرفه‌ی ایران از سه بخش تشکیل شده است که شامل معرفی پروژه‌های جدی ساخته‌شده در ۱۰۰ سال اخیر در ایران، مجموعه‌ای از مجلات معماری قدیمی ایران که پروژه‌های شاخص آن دوره را معرفی کرده‌اند و فیلم کوتاه شامل ترکیبی از تصاویر پروژه‌ها و گفت‌وگو با معماران آن‌ها است.

هفت گاه

جدی‌ترین بخش غرفه‌ی ایران که ظاهرا مورد استقبال نیز قرار گرفته، مربوط به معرفی ۴۰ پروژه‌ی مهم ایران در ۱۰۰ سال اخیر است.

تصاویر ۴۰ پروژه‌ی منتخب در کارت‌پستال‌هایی در ابعاد ۱۸ در ۱۳ سانتی‌متر به هم دوخته و روی دیوار نصب شده است که قابلیت جدا شدن به‌عنوان یادگاری را دارند و بیشترین استقبال از تصاویر برج میلاد، برج آزادی، ساختمان تئاترشهر و مجموعه مسکونی کوه‌بر در تهران شده است، به‌طوری که مراجعه‌کنندگان تمام کارت‌های آن‌ها را به‌عنوان یادگاری از معماری ایران با خود برده‌اند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =