برنامه نمایش مستندهای تجسمی فجر در روز سوم

سومین روز بخش مستند هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر ، مستند پرتره‌هایی از زنده یاد حسین مجابی نقاش پیشرو و حمید عجمی خالق خط معلی در موزه هنرهای معاصر اکران می شود .

برنامه نمایش مستندهای تجسمی فجر در روز سوم

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه ، بخش جنبی مستندهای تجسمی فجر امروز ۲۸ بهمن ماه از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ میزبان سه فیلم «آرزوی همه» علی قدیریان، «معلی» سید محمدرضا‌ ترین سان و «پریان اندوه» هومن حسنی است .

«آرزوی همه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی قدیریان مستندی تجربی است که در خلاصه آن آمده است: پرتره – هنرمند می‌بایست مفهوم محور باشد و خود را هرچه بیشتر به فضای آن نزدیک کند. این مستند هماهنگی فرم و مفهوم را در خلق موضوع دینی به نمایش می گذارد .

«معلی» ساخته سید محمدرضا‌ ترین سان به تهیه‌کنندگی مجید عزیزی است که این فیلم به کیفیت پیدایش رسم الخط «معلی» در عرصه هنرهای خوشنویسی با نگاهی به زندگی حمید عجمی می پردازد .

«پریان اندوه» به کارگردانی هومن حسنی و تهیه‌کنندگی هومن حسنی و دو هفته‌نامه هنرهای تجسمی تندیس و سازمان زیباسازی شهر تهران؛ مستند – پرتره زنده یاد حسین مجابی نقاش پیشرو معاصر است .

سانس دوم مستندهای هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با اکران یک فیلم در بخش مسابقه ادامه خواهد یافت. در این سانس که از ساعت ۱۷:۱۵ تا ۱۸:۳۰ برگزار می شود فیلم «خطوط ناپیدا» به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی رخشانی به نمایش درخواهد آمد که مستند پرتره علی راشکی نقاش معلول سیستانی است .

بخش پایانی سومین روز از نمایش مستندهای تجسمی فجر به اکران فیلم «چشم جنگ» ساخته یوسف حاتمی‌کیا و مهدی برجیان به تهیه‌کنندگی ابراهیم حاتمی‌کیا اختصاص دارد. این فیلم روایتی از زندگی سعید صادقی؛ عکاس جنگ تحمیلی است که بعد از گذشت ۳۰ سال از جنگ به دنبال آدم‌های درون عکس‌هایش می‌گردد .

نمایش فیلم‌های مستند هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی همه روزه تا ۳۰ بهمن ماه در موزه هنرهای معاصر تهران ادامه دارد. این بخش از جشنواره تجسمی فجر به دبیری علیرضا قاسم‌خان برگزار می‌شود .

هشتمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۹ بهمن تا ۱۷ اسفندماه به دبیرکلی مجتبی آقایی در موسسه فرهنگی و هنری صبا ، موزه هنرهای معاصر تهران ، فرهنگسرای نیاوران و موزه فلسطین برگزار می‌شود .

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 5 =