برپایی نمایشگاه «صور خیال» در گالری شکوه

آثار ٢٢ هنرمند در حوزه نقاشی و مجسمه‌سازی با عنوان «صور خیال» نمایش داده می‌شوند.

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه ، شمس‌الدین غازی که انتخاب این آثار را بر عهده داشته ، درباره «صور خیال» نوشته است: صور در لغت به معنی صورت‌هاست و خیال را معانی مختلف می‌گویند.

ذهن و تخیل و قدرتی که در نبود اشیاء آن‌ها را در ذهن حفظ می‌کند. تصوراتی که معمولا به دور از ارتباط منطقی در ذهن ظاهر می‌شوند. صورت یا شکل کسی یا چیزی در ذهن، هنگامی که خود آن در جلو چشم نیست. عواطف و احساسات، موسیقی، حدس و گمان و حتی صحبت‌ها نیز می‌توانند این چنین باشند. اندیشه‌ی انجام کاری و یا نیت و فکر و مواردی از این دست در ذهن هنرمند که به صورت تصویری یا زبانی ارائه می‌شود. از این‌ نظر، هنرمند می‌تواند در عالم‌ خیال‌ خود با قوه‌ خیال‌، از صورت‌های‌ حسی‌، هیات‌های‌ جدید بسازد.

نقش هنرهای تجسمی خلق صور خیال در راستای ساختن تصاویر انکار ناشدنی و پر اهمیت است زیرا عالم خیال در هنر، شاهراه کشف و شهود است.
تخیل، پژوهش، ذوق هنری، ابتکار عمل و هویت، کلید واژه‌هایی هستند که در انتخاب و جمع‌آوری آثار این نمایشگاه مد نظر قرار گرفته شده‌اند.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون خاله کنیز، مصطفی فتوحی ، صدف صادقی، نگار بنی هاشمی، پریسا جهانشاهی، الهه ذنوبی، جمه راسخ، مهرانا زارعی، مارال باصری، نیکسا افراسیابی، لادن رودکی، مریم فرهادی، ساره رحیمی، سحر کاوه، عسل مرزبان، مریم خورسند، امیر فتحعلی نژاد، حوریه احمدی، راضیه مصدق، صفا بنائی، شیرین غازی و شمس الدین غازی به نمایش می آید .

«صور خیال» روز جمعه ، ۲۰ بهمن ماه افتتاح شده است و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۵ بهمن ماه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری شکوه به نشانی فرمانیه، اندرزگو، سلیمی شمالی، کوچه امیرنوری، شماره ١٩ مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =