برگزاری جشنواره تئاتر معلولین در اصفهان

سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین در اردیبهشت سال آینده با حضور شش استاندار اصفهان برگزار می شود.

13920521120524342973653

به گزارش سرویس تئاتر هفت گاه ، سعید صادقی مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در جلسه هم اندیشی و هم افزایی سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین اظهارکرد: این جشنواره در اردیبهشت سال آینده با حضور شش استان برگزار می شود.

سعید صادقی بدون اشاره به نام استان های شرکت کننده در این جشنواره، هدف از برگزاری جشنواره تئاترمنطقه آفتاب را افزایش انگیزه و به نمایش گذاشتن توانمندیهای معلولان بیان کرد و از همکاری خوب و اثر بخش نهاد های دولتی برای برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر نمود.

وی افزود: تئاتر و هنر زمینه ای برای رشد و شکوفایی استعداد های افراد معلول و تقویت اعتماد بنفس و خودباوردی در آنهاست.

روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان به نقل از صادقی اضافه کرد: هنر نمایش موجب ارتقای سطح کیفی و کمی زندگی معلولین می شود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات مناسبی برای معلولین در کشورهای مختلف جهان انجام شده است، تصریح کرد: همه افراد برای استفاده از توانایی خود فرصت دارند و برای استفاده از این توانایی همه باید از امکانات موجود در جامعه بهره مند شوند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه چند صدایی را باید به هم صدایی تبدیل کرد، افزود: رویکرد بهزیستی برای خدمات رسانی از پرداخت مستمری به سوی استفاده مفید از ظرفیت ها و منابع موجود در راستای بهره مندی یکسان افراد جامعه بویژه جامعه هدف تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ هزار نفر از هموطنان از خدمات بهزیستی در سطوح مختلف استفاده می کنند، گفت: از این تعداد ۱۲۰ هزار نفر، دارای معلولیت های گوناگون می باشند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه معلولیت، فرد را انتخاب نمی کند و بهزیستی معلول، تولید نمی کند، افزود: در بعضی از موارد با توجه به برنامه ریزی و مراقبت های بهداشتی قبل و حین بارداری باز هم افراد دچار معلولیت می شوند، و از این رو رسیدگی به امور معلولین نیازمند همکاری و تعامل دستگاه های دولتی می باشد.

وی افزود: بهزیستی در بین دستگاههای دولتی مظلوم واقع شده است زیرا که همه فکر می کنند بهزیستی متولی امور معلولین است در حالیکه رسیدگی به امور معلولین نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه ها می باشد.

صادقی افزود: باید از ظرفیت های موجود در استان برای نشان دادن توانمندی های بالقوه معلولین استفاده و خود باوری و عزت نفس را در معلولین تقویت کرد.

وی اظهار کرد: توانمندسازی افراد معلول برای دستیابی و حفظ حداکثر استقلال، توانایی کامل جسمانی، روانی، اجتماعی و شغلی و دخالت در مشارکت کامل در تمام جنبه های زندگی است.

جلسه هم اندیشی و هم افزایی سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین با حضور نمایندگانی از استانداری، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان ، دفترجشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان، صدا و سیمای مرکز اصفهان ، حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر مدیریت بهزیستی اصفهان برگزار شد.

در این جلسه ضمن مرور فعالیت های جشنواره تئاتر در سال ۹۲ و بررسی نقاط ضعف و قوت آن در مورد فعالیت های پیش رو و رویکردهای جدید در سال ۱۳۹۳هم اندیشی گردید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =