برگزاری نمایشگاه آثار عبدالله مقدسی در فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه آثار عبدالله مقدسی در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه ، در نخستین روزهای فعالیت نگارخانه‌ها در سال ۹۷ آثاری از عبدالله مقدسی در مجموعه‌ای با عنوان “نگاره‌های مقدس” به نمایش درمی‌آید. مقدسی در این مجموعه نزدیک به ۳۰ تابلوی خوشنویسی را نمایش می‌دهد که با مرکب، اکریلیک و ترکیب مواد بر روی بوم‌هایی که گاه طول آنها به ۷ متر می‌رسد کار شده است.

بخشی از آثار این مجموعه به نگارش لفظ جلاله “الله” و آیات قرآنی اختصاص دارد و بخشی دیگر گلچینی از اشعار شناخته شده مولانا و حافظ است که با توجه به ارتباط این شعرا با عرفان و آموزه‌های اسلامی، جزء نگاره‌های مقدس قرار گرفته‌اند.

عبدالله مقدسی خوشنویسی کلاسیک ایرانی را نزد اساتیدی مانند عبدالله فرادی، صداقت جباری، محمد حیدری و…. فراگرفته و به سبب تحصیل در رشته گرافیک توانسته است تلفیقی میان این دو هنر به وجود آورد. مقدسی نفر برگزیده همایش بین‌المللی خوشنویسی جهان اسلام در سال ۲۰۰۲ است و برگزاری ورکشاپ در شهر پکن چین۲۰۱۳، برگزاری نمایشگاه در شهر کازان روسیه ۲۰۱۷، برگزاری کنفرانس درباره خوشنویسی ایران بعد از اسلام در دانشکده خوشنویسی کازان، برگزاری کنفرانس درباره تاریخ خوشنوسی ایران در دانشگاه هنر کازان، برگزاری کنفرانس درباره زیبایی‌شناسی در هنر خوشنویسی ایران به همراه اینستالیشن در دانشکده معماری کازان و اهداء اثر به موزه جمهوری تاتارستان روسیه، از دیگر فعالیت‌های اوست.

گفتنی است نمایشگاه “نگاره‌های مقدس” ۲۰ تا ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در گالری شماره ۱  فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. علاقمندان میتوانند برای بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هشت =