آخرین اخبار : 

معرفی برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره

بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره با گرامیداشت شهید حججی و معرفی برگزیدگان بخش‌های تئاتر خیابانی و صحنه‌ای به کار خود پایان داد.

هفت گاه

به گزارش سرویس تئاتر هفت گاه به نقل از ستاد خبری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره، مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره جمعه شب با حضور محسن مومنی، رئیس حوزه هنری، فاضل نظری، معاون هنری حوزه هنری، کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، حامد رهنما، مدیرعامل مؤسسه سپهر سوره حوزه هنری، هیات داوران شامل اردلان شجاع کاوه، محمود عزیزی، رحمت امینی،ایوب آقاخانی،مرتضی سرهنگی، سید حسین فدایی حسین، امیر دژاکام، محمود فرهنگ و همچنین جمعی از هنرمندان عرصه تئاتر در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد .

در ابتدای این مراسم کوروش زارعی متنی را از دکتر محمدمهدی بهدادوند، نویسنده و پژوهشگر ادبیات کلاسیک قرائت و این متن را به محسن حججی از سربازان مدافع حرم جمهوری اسلامی ایران که در سوریه از سوی داعش اسیر شد و به شهادت رسید ، تقدیم کرد.
زارعی گفت که اتفاقات این روزها همه ما را متأثر کرده است و با وجود آنکه بنده قرار بود در این مراسم علاوه بر خیرمقدم، تشریحی از جشنواره ارائه کنم تصمیم گرفتم که این متن را به سرباز جوان مدافع حرم اهدا کنم.
در ادامه مراسم با حضور فاضل نظری، معاون حوزه هنری، مجید مصلحی مدیرکل استانها و مجلس حوزه و علیرضا معین‌بخش معاون اداری و مالی حوزه از سه مدیر استانی آقایان عباس سروری مدیر حوزه هنری استان کرمانشاه، مهدی احمدی‌فر رئیس حوزه هنری استان اصفهان و وحید نمازی رئیس حوزه هنری استان خراسان قدردانی شد.
در مراسم اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره عیسی قلی‌پور بخشی هنرمند دوتارنواز کشورمان نیز با نواختن قطعاتی از موسیقی بجنوردی کشورمان هنرنمایی کرد.
گرامیداشت شهید احمد مقدم نیز با حضور مرتضی سرهنگی، کوروش زارعی و حامد رهنما با تقدیر از خانواده شهید مقدم در این مراسم برگزار شد.شهید احمد مقدم در سال ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی جنوب به شهادت رسید .
تاجبخش فنائیان دیگر هنرمند کشورمان بود که در مراسم اختتامیه جشنواره سوره مورد تقدیر قرار گرفت. فنائیان از سال ۱۳۶۴ از استادان دانشکده هنرهای نمایشی بوده است. در ادامه از برگزیدگان این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی قدر دانی شد.
بر اساس این گزارش، اسامی هنرمندان برگزیده در بخش صحنه‌ای به شرح ذیل است:
دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین طراحی گریم به رضا فلاحیان برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی، دیپلم افتخار بهترین طراحی مواد تبلیغی و جایزه نقدی به الهه نعمتی برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی، لوح تقدیر و جایزه نقدی طراحی لباس نیز به سهیلا عسکری برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد، دیپلم افتخار بهترین طراحی لباس و جایزه نقدی به رضا فلاحیان برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی.
لوح تقدیر طراحی صحنه و جایزه نقدی به طور مجزا به حسام افروز برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد و علی فتوحی برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی .
دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه و جایزه نقدی به مرتضی نجفی برای نمایش از پشت روزنه‌ها از قزوین
لوح تقدیر موسیقی و جایزه نقدی به ایلیا صادقیان برای نمایش من آنجا نیستم از تهران،لوح تقدیر رتبه سوم موسیقی و جایزه نقدی به علیرضا محرابی برای نمایش از پشت روزنه‌ها از قزوین،لوح تقدیر رتبه دوم موسیقی و جایزه نقدی به عیسی پوراسماعیل قره خانلو برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی،تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین موسیقی و جایزه نقدی به علی سینا رضانیا برای نمایش مثل پروانه از تهران.
لوح تقدیر بازیگری نوجوان و جایزه نقدی به طور مجزا به نیروانا هزار جریبی برای نمایش سرخ او از مازندران،آرمان آزادگر برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی، مارال سینه سپهر و ملیکا البرزی برای نمایش دشمن خدا از گلستان .
هیات داوران با اهدای لوح سپاس و جایزه نقدی حضور ارزشمند و تاثیرگذار کرامت رودساز را به عنوان بازیگر در این دوره از جشنواره ارج نهاد.
لوح تقدیر بازیگری مرد و جایزه نقدی به طور مجزا به رسول هنرمند برای نمایش بی در زمان از اصفهان و سعید صادقی برای نمایش اتاق ۱۲۱۶ از خراسان رضوی.
لوح تقدیر رتبه سوم بازیگری مرد و جایزه نقدی به طور مجزا به حسن ذاکری و جعفر قاسمی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان،لوح تقدیر رتبه دوم بازیگری مرد و جایزه نقدی به ابراهیم عباسعلی زاده برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی،تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین بازیگری مرد و جایزه نقدی به محمد رسائلی برای نمایش بینایی از گیلان.
در بخش بازیگری زن، لوح تقدیر بازیگری زن و جایزه نقدی به طور مجزا به سارا یزدانی برای نمایش سرخ او از مازندران و نسیم کاظمی برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد
لوح تقدیر رتبه سوم بازیگری زن و یک جایزه نقدی به پناه باقریان برای نمایش نذار این خواب تعبیر بشه از تهران، لوح تقدیر رتبه دوم بازیگری زن و جایزه نقدی به آزاده کرم‌بخش برای نمایش از پشت روزنه‌ها از قزوین،تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین بازیگری زن و جایزه نقدی به زینب مشعلدار برای نمایش اتاق ۱۲۱۶ از خراسان رضوی
همچنین هیات داوران با اهدای لوح سپاس و جایزه نقدی حضور ارزشمند و تاثیرگذار‌هادی حوری را به عنوان نمایشنامه نویس در این دوره از جشنواره ارج نهاد.
لوح تقدیر رتبه سوم
نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به طور مجزا به سید مرتضی‌هاشم‌پور برای نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی و حمیده وحیدی برای نمایش از پشت روزنه‌ها از قزوین،لوح تقدیر رتبه دوم نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به مجید
کاظم زاده مژدهی برای نمایش بینایی از گیلان
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین نمایشنامه نویسی و جایزه نقدی به کیوان صباغ برای نمایش اتاق ۱۲۱۶ از خراسان رضوی، لوح تقدیر رتبه سوم کارگردانی و جایزه نقدی به عمادالدین رجبلو برای نمایش دشمن خدا از گلستان، لوح تقدیر رتبه دوم کارگردانی و جایزه نقدی به حسن سبحانی مینابی برای نمایش چادری برای نجیمه از هرمزگان، تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و جایزه نقدی به حسام افروز برای نمایش قصه ظهر جمعه از یزد .

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *