برگزیدگان جشنواره جهانی معماری معرفی شدند

جشنواره جهانی معماری برگزیدگان امسال را در دوبخش پروژه برگزیده و چشم انداز معرفی کرد.

هفت گاه

به گزارش سرویس معماری هفت گاه ، جشنواره جهانی معماری (OMA) به تازگی پروژه‌های برگزیده خود در سال ۲۰۱۵ را معرفی گرده است. این ارزیابی در دو بخش اصلی یعنی پروژه برگزیده سال، همچنین بخش چشم انداز به رصد فعالیت‌های انجام شده در این سال پرداخته و بهترین پروژه‌ها را در بخش‌های موردنظر از سوی هیات ژوری این رویداد اعلام عمومی کرده است.

بر این اساس روستای عمودی BÜRO با طراحی “شرن اوله” در سنگاپور به عنوان نمونه‌ای قابل اعتنا از تفکر معماری معاصر به عنوان پروژه برگزیده ۲۰۱۵ معرفی شده است. طبق اعلام هیات ژوری جشنواره، “رویکرد جسورانه و نوآورانه به زندگی معاصر” ویژگی اصلی این انتخاب عنوان شده است.

هفت گاه

روستای عمودی یکی از بلند پروازانه ترین پروژه‌های مسکونی در تاریخ سنگاپور است؛ تولید یک شبکه پیچیده از فضاهای اجتماعی در هم تنیده با محیط طبیعی با ۳۱ بلوک آپارتمانی، هر شش داستان بلند و ۷۰ متر است. این طرح در ترتیبات شش ضلعی در مقیاس بزرگ در حقیقت شبکه ای از فضای داخلی و خارجی است.

این رویداد همچنین در بخش چشم اندازهای آینده ۳ پروژه را معرفی کرده است.

هفت گاه

ساختمان مسکونی ونکوور در کانادا که طراحی آن را گروه معماران BIG بر عهده داشته، به عنوان عنصر شهری جدیدی که کاهش تاثیرات مخرب بزرگراه‌ها و فرصتی برای بهره وری عمومی را برای ساکنانش در نظر گرفته یکی از برگزیدگان بخش چشم انداز این جشنواره است.

هفت گاه

پارک Yanweizhou در چین که شرکت Turenscape سازنده آن است، به عنوان یک راه حل محیط زیستی و انعطاف پذیر در مواجهه با بلایای طبیعی به ویژه سیل‌های فصلی در این منطقه، همچنین امکان تعامل ساکنان دو سوی رودخانه ای که از میان این پارک می‌گذرد، به عنوان یکی دیگر از برگزیدگان بخش چشم انداز جشنواره جهانی معماری انتخاب شده است.

هفت گاه

ورزشگاه Lidingövallen در سوئد، طراحی شده توسط ” انیل یوهانسن” نیز در بخش پروژه‌های کوچک چشم انداز اثر برگزیده شناخته شد. تخیل و تاثیرات بزرگ توسط یک پروژه کوچک به عنوان معیارهای انتخاب این اثر عنوان شده و در حقیقت به کارکرد که این مرکز در پرورش استعدادهای ورزشی اشاره دارد.

هفت گاه

و بالاخره جایزه ای دیگر تحت عنوان AkzoNobel از سوی جشنواره جهانی معماری (OMA) به نمایشگاه (ONS) طراحی شده توسط دفتر معماری در Yazgan در ترکیه تعلق گرفته است. این جایزه هرساله به یکی از پروژه‌های معماری که نمایانگر بهترین استفاده از جلوه‌های بیرونی و رنگ باشند اختصاص می‌یابد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 6 =