بزرگداشت پرویز حسینی در خانه هنرمندان

پانزدهم شهریور ماه، تالار شهنازِ خانه هنرمندان ایران ، میزبان عوامل جدیدترین فیلم منیژه حکمت ، “جاده قدیم” بود.

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه ، مراسم رونمایی از پوستر تازه‌ترین فیلم منیژه حکمت در مقام کارگردان شامل سه بخش اصلی رونمایی از پوستر، تجلیل از پرویز پور‌حسینی و در انتها پخش تیزر فیلم بود.
منیژه حکمت کارگردان “جاده قدیم” در ابتدای این مراسم با اشاره به زمان اکران فیلم که ۴ مهر سال جاری خواهد بود، گفت: اینجا قرار است نقاب‌ها را برداریم. نقاب‌هایی که روی صورت زنان و مردانی است که از یک دوره تاریخی طولانی روی چهره‌هایشان به جا مانده است. ما برای حرکت رو به جلو و از بین بردن تمام آسیب‌هایی که طی این دوران به ما و علی الخصوص زنان، تحمیل شده چاره نداریم جز اینکه نقاب‌ها را برداریم.
وی با تاکید بر اینکه وجود این نقاب‌ها اجباری و تحمل خشونت در تمامی دوران‌های زندگی ما قدم به قدم همراه با ما جلو آمده و رشد کرده، بیان داشت: ما در این دوران، انواع خشونت کلامی، خشونت در خانواده، مرد سالاری و … را تجربه کرده‌ایم اما امروز می‌خواهیم تلاش کنیم تا نقابی را که به نحوی در وجود تک تک ما نهادینه شده است را کنار بزنیم. نقاب‌هایی از جنس انکار، کتمان، تحمل انواع فشار‌های روحی و روانی و …
کارگردان “زندان زنان” افزود: این نقاب‌ها بیشترین ضربه را در طول زندگی به ما خواهد زد و ما دیگر نباید تاریخ را اینگونه تکرار کنیم. یک جایی قرار است همه با هم بگوییم نه! نه به خشونت.
در ادامه این برنامه، مراسم گرامیداشت پرویز پورحسینی از بازیگران این فیلم سینمایی با معرفی و صحبت‌های سعید پورصمیمی برگزار شد.

پور صمیمی با بیان اینکه از ۶۰ سال گذشته در کنار پورحسینی به آموزش و فعالیت در تئاتر پرداخته است افزود: در سال‌های بی رونقی تئاتر و زمانی که امکانات در عرصه بازیگری و تئاتر بسیار کم بود، در کنار هم فعالیت هنری خود را آغاز کردیم و پورحسینی شاخصه‌های آموزشی را طی کرد و بعد از تحصیل در دانشگاه تهران پا به عرصه تئاتر بین الملل نهاد.
در پایان مراسم پس از نمایش تیزر فیلم و قدردانی از محمدحسین هوشمندى طراح پوستر و تیم تبلیغات “جاده قدیم” اعلام شد که اکران این فیلم سینمایی از تاریخ ۴ مهر سال جاری خواهد بود. شیرین یزدان بخش، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، پرویز پور حسینی، بانی پال شومون، لیلی رشیدی، هدی زین العابدین، ترلان پروانه، محمدرضا غفاری و … از بازیگران فیلم تازه منیژه حکمت هستند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =