تا سال ۲۰۲۵ چند نفر از موزه لوور بازدید می کنند؟

موزه لوور پاریس اعلام کرد که در طی ۱۱ سال آینده حدود ۳۰ درصد به تعداد بازدیدکنندگان از این موزه اضافه خواهد شد.

موزه لوور

به گزارش سرویس معماری هفت گاه ، انتظار می‌رود لوور، پر بازدید شونده ترین موزه دنیا خوش آمد گوی سالیانه بیش از ۱۲ میلیون نفر باشد.این تعداد حتی بیشتر از رکورد قبلی یعنی ۹/۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۳ نیست. لوور در زمره موسسات فرانسوی است که به مانند بعضی موزه‌های معروف نیویورک، لندن و مادرید، تمامی روزهای هفته درهایش به روی بازدید کنندگان باز است.

البته آمار پیش بینی شده براساس ساعات کاری سابق لوور که روزهای سه‌شنبه‌ها تعطیل بود است. دولت فرانسه نیز به شدت علاقه‌مند برنامه بازدید هر روزه از این موزه است و وزیر امور خارجه فرانسه نیز از این موضوع به عنوان یک ضرورت نام برده است.

زیاد شدن ساعات کاری موزه، سبب افزایش هزینه‌های کارکنان و بخش امنیتی آن شده ولی رشد درآمدهای موزه این هزینه را توجیه می‌کند.

بیشتر شدن تعداد بازدید کنندگان باعث بازدید بیشتر از اهرام شیشه‌ای این موزه نیز شده است و موجب شده ه محل ورودی اهرام به جایی دشوار برای رفت و آمد تبدیل شود.

البته آمارهای اعلام شده توسط لوور شامل برآورد بازدید کنندگان داخلی این کشور، که آن هم افزایش چشمگیری داشته، است.

موزه لوور (به فرانسوی: Musée du Louvre)‏ با دارا بودن بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگهداری می‌شود یکی از پربازدیدترین موزه های جهان است.

این موزه  از سال ۱۷۹۳ میلادی تا امروز به عنوان «موزه عمومی» فعال بوده‌است. تمرکز موزهٔ لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی و چندین اثر تاریخی ایرانی اشاره کرد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =