ثبت نام ۲۰۶ گروه در بخش رقابتی جشنواره سی ام موسیقی فجر

تعداد گروههای شرکت کننده در بخش رقابتی سی امین جشنواره موسیقی فجر با پایان یافتن فراخوان این دوره اعلام شد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از روابط عمومی سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر ، در این دوره از جشنواره ۲۰۶ گروه و هنرمند تقاضای خود را به دبیرخانه جشنواره موسیقی فجر اعلام کرده اند .

در این دوره و در شاخه موسیقی کلاسیک ایرانی۶۱ گروه اعلام حضور کرده اند که از این تعداد ۲۳ گروه از تهران و۳۸  گروه از شهرستان ها هستند. در شاخه موسیقی کلاسیک غیرایرانی  ۱۹ گروه  شامل ۹ گروه تهرانی و ۱۰ گروه شهرستانی و در شاخه آواز جمعی ۱۵ گروه شامل ۸ گروه تهرانی و ۷ گروه شهرستانی آثارشان را به دبیرخانه ارسال کرده اند.

در بخش رقابتی سی امین جشنواره موسیقی فجر در شاخه آهنگسازی موسیقی ایرانی ۳۸ هنرمند آثار خود را در این جشنواره شرکت داده اند که از این تعداد ۱۸ اثر از تهران و ۲۰ اثر از شهرستان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است . در شاخه آهنگسازی موسیقی کلاسیک غیر ایرانی نیز ۶۰ اثر ارسال شده که از این تعداد ۳۳ اثر از تهران و ۲۷ اثر از شهرستانها بوده اند.

در بخش پایان نامه نیز ۱۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این میان ۹پایان نامه متعلق به تهران و ۴ پایان نامه از شهرستانها بوده است.

هم اکنون ۲۰۶ گروه و اثر راه یافته به بخش رقابتی سی امین جشنواره موسیقی فجر توسط هیات انتخاب و داوری در حال بررسی است که با اتمام بازبینی، اسامی گروه‌های راه یافته به مرحله نهایی از سوی روابط عمومی جشنواره اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − سه =