جایزه «یک عمر دستاوردهای سینمایی» ایتالیا برای کامران شیردل

فدراسیون بین المللی سینه کلوپ های جهانی در گرد همآیی سالانه خود جایزه «یک عمر دستاوردهای سینمایی» را به کامران شیردل مستندساز ایرانی اهدا می کند.

هفت گاه

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه ، کامران شیردل کارگردان پیشکسوت سینمای مستند ایران در گفتگو با مهر درباره جزئیات اهدای جایزه «یک عمر دستاوردهای سینمایی» به وی گفت: فدراسیون بین المللی سینه کلوپ‌های جهانی در گردهمآیی سالانه خود که از تاریخ ۱۸ تا ۲۳ آذرماه در شهر کالیاری در جزیره ساردنی ایتالیا برگزار می شود جایزه «یک عمر دستاوردهای سینمایی» را به من اهدا کند.

وی افزود: البته علاوه بر برگزاری چنین نکوداشتی، دست اندرکاران اجرایی این برنامه مجموعه فیلم های مستندی که ساخته ام چون «قلعه»، «ندامتگاه» ،«اون شب که بارون اومد» و … را در جزیره ساردنی نمایش خواهند داد.

هفت گاه

این کارگردان سینمای مستند به نمایش عکس‌های فیلم‌هایش و اکران سه فیلمش از دوران انقلاب اشاره کرد و گفت: علاوه بر نمایش فیلم های مستند در جزیره ساردینی، قرار است همزمان در شهر رم نمایشگاه «۵۰ سال هنر مدرن در ایران-تاریخ ناویراسته» در موزه تازه تاسیس شده «maxx» برگزار شود.

شیردل متذکر شد: در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ اثر از هنرمندان در ۵۰ سال اخیر به نمایش گذاشته می شود و قرار است دو فیلمم از جمله «قلعه» نیز نمایش داده می شود و در کنار نمایش این مستندها مجموع عکس های کاوه گلستان از این فیلم‌ها نمایش داده می شود.

هفت گاه

کارگردان مستند «اون شب که بارون اومد» به نمایش سه ساعت و نیم از فیلم‌های تدوین نشده ای که در دوران انقلاب تصویر برداری کرده است اشاره کرد و گفت: قرار است مجموعه سه ساعت و نیمه از فیلم های دوران انقلاب که با دوربین سوپر ۸ فیلمبرداری کردم و هیچگاه تدوین نشد به مدت سه ماه در این نمایشگاه در معرض دید قرار دهند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هشت =