آخرین اخبار : 

جزئیات بخش دارالفنون سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر

مدیر بخش دارالفنون سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر آخرین جزییات این بخش را تشریح و شروع کلاس‌های این بخش را دو روز زودتر از آغاز رسمی جشنواره اعلام کرد.

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه ، مازیار میری مدیر دارالفنون سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به اینکه بخش دارالفنون کمپ استعدادیابی جشنواره است، گفت: پروسه انتخاب دانشجویان در بخش دارالفنون که امسال سومین دوره خود را برگزار میکند به پایان رسیده و ۵۵ دانشجو از ۳۱ کشور به همراه ۵۵ دانشجو از ایران، جمعاً ۱۱۰ نفر برای این دوره انتخاب شده اند.‌وی افزود: این ۱۱۰ نفر پس از یک پروسه دو ماهه که فیلم‌هایشان توسط هیات علمی مورد بررسی قرار گرفته است، انتخاب شدند. حدود ۹۸ نفر از ۵۰ کشور متقاضی داشتیم که از میان آنها ۵۵ نفر انتخاب شدند و از داخل ایران هم ۲۰۰ نفر را رصد کرده بودیم که پس از بررسی رزومه و آثارشان، ۵۵ نفر انتخاب شدند.

مدیر دارالفنون جشنواره جهانی فیلم فجر در مورد شرایط دانشجویان حاضر در دارالفنون توضیح داد: دانشجویانی که در دارالفنون انتخاب میشوند باید زیر ۲۷ سال سن داشته باشند همچنین باید سینما خوانده ، فیلم کوتاه ساخته و به زبان انگلیسی نیز مسلط باشند.

میری گفت: دو روز قبل از آغاز رسمی جشنواره، دانشجویان کلاسهای فیلمنامه نویسی را آغاز خواهند کرد و پس از آن روزانه و به مدت چهار روز سه کلاس و یک نمایش فیلم خواهند داشت. در روز پنجم نیز یک کلاس طولانی مدت خواهند داشت و پس از آن اختتامیه برگزار میشود.

وی در مورد نحوه تقسیم دانشجویان در کلاسها، افزود: در ۲ روز اول دانشجویان بابت موضوعاتی که دارند به دو کلاس فیلمنامه نویسی تقسیم میشوند و با دو استاد مشخص دو روز را می‌گذرانند. پس از روز سوم دارالفنون که روز سوم جشنواره هست کلاسهای دو تیم، مشترک می‌شود. از بین ۱۱۰ نفر دانشجوی شرکت کننده در بخش دارالفنون، چهار نفری که مشق کلاسی شان مورد توجه استادان قرار بگیرد و نمره لازم را کسب کنند به عنوان برندگان امسال معرفی می‌شوند و هزینه ساخت فیلم کوتاه بعدی شان توسط جشنواره تامین خواهد شد.

مدیر بخش دارالفنون جشنواره جهانی فیلم فجر با تشریح روزهای کاری «دارالفنون» گفت: استادان کارگاهها مشخص شده اند و در حال رایزنی های نهایی هستیم، اما آنچه دانشجویان قرار است یاد بگیرند توسط هیات علمی که از سال گذشته همراه ما بودند، نوشته شده است.

وی اضافه کرد: دانشجویان دو روز اول روی مشقی که قبلا گفتم و فیلمنامه شان کار می کنند و طی پنج روز بعدی در مورد کارگردانی، تولید، صدا، فیلمبرداری، طراحی صحنه و لباس، تدوین، بازیگری و عرضه فیلم به مخاطب و شناسایی مخاطب کلاس خواهند داشت. پس از آن در محل دارالفنون اصلی که هر سال اختتامیه در آن برگزار می شود، برگزیدگان را معرفی می کنیم.‌وی در پایان مبلغ جایزه چهار نفر برگزیده دارالفنون را اینگونه اعلام کرد: مبلغ کمک هزینه به چهار نفر برتر هنوز قطعی نیست ولی سال گذشته ۳ هزار دلار بین چهار نفر تقسیم شد.

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *