آخرین اخبار : 

جلد دوم «معماران ایران» رونمایی می‌شود/ معرفی ۶۲ معمار برجسته

دومین جلد از کتاب «معماران ایران» که به معرفی ۶۲ معمار برجسته ایرانی می‌پردازد و توسط انتشارات تیس به بازار عرضه شده است، امروز رونمایی می شود.

به گزارش سرویس معماری هفت گاه به نقل از مهر ، جاسم غضبانپور عکاس کشورمان با اعلام این خبر گفت: دومین جلد از کتاب «معماران ایران» به معرفی ۶۲ معمار برجسته ایرانی و آثار معماری آنها پرداخته است. این کتاب شامل ۶۲ عکس از آثار معماری معماران برجسته ایرانی معاصر و متن کوتاهی برای معرفی آنها است. «معماران ایران»  در ۲۰۰ صفحه در قطع رحلی بزرگ گالینگور تهیه شده است و برخلاف جلد اول که سیاه و سفید عکاسی شده بود، تمام رنگی است. جلد اول کتاب «معماران ایران» توسط مریم زندی و ابراهیم حقیقی منتشر و عرضه شد.

وی با بیان اینکه عکس های جلد دوم کتاب «معماران ایران» از سال ٨٩ عکاسی و گرد آوری شده است، توضیح داد: در این کتاب به معرفی معماران متاخر و معاصر و به نام ایران مانند کوروش فرزامی طراح سردر دانشگاه تهران، شهاب الدین ارفعی طراح سردر فعلی دانشگاه شریف، محمدرضا قانعی و بسیاری دیگر از معماران برجسته پرداخته شده است. همچنین، توضیح مختصری درباره بیوگرافی معمار، مشاغل گذشته و کارهای حرفه‌ای او در کنار عکس از آثار آنها وجود دارد.

غضبانپور افزود: کتاب دارای سه مقدمه است که توسط من، علیرضا قهاری و انوشه منصوری به رشته تحریر درآمده است.

وی بیان کرد: انتخاب معماران این کتاب توسط انجمن مفاخر معماری ایران و انتخاب عکس های کتاب توسط من و گرافیست کتاب صورت گرفته است. نظارت چاپ و امور هنری کتاب نیز بر عهده من بوده است.

غضبانپور در پایان بیان کرد: آیین رونمایی از جلد دوم کتاب «معماران ایران» در جریان برگزاری دویست و هشتاد و دومین گفتمان هنر و معماری با حمایت انجمن مفاخر معماری ایران چهارشنبه ۲۰ تیرماه ساعت ۱۵:۳۰ در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

در این مراسم گیتی اعتماد، اسکندر مختاری و یزدان هوشور سخنرانی می کنند و جاسم غضبانپور، بهروز متین صفت و انوشه منصوری نیز در پنل گفتگوی این نشست در کنار علیرضا قهاری به عنوان دبیر پنل حضور خواهند داشت.

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *