استاد جواد داوری،نوازنده سنتور درگذشت

هنرمند پیشکسوت گرگانی در سال ۱۳۴۳ اولین گروه خود با نام “ایرانشهر” را با همکاری محمدرضا لطفی تأسیس کرد.

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، جواد داوری نوازنده سنتور و تنبک و از هنرمندان موسیقی استان گلستان صبح روز دوشنبه ۲۴ آذر از دنیا رفت. او ۷۲ ساله بود.

داوری از مدت‌ها پیش به دلیل بیماری زمینه‌ای و برای جراحی قلب باز به بیمارستان مراجعه کرده و در همان زمان درگیر بیماری کرونا شده بود.

این هنرمند پیشکسوت گرگانی در سال ۱۳۲۷ در خانواده‌ای که همگی اهل موسیقی بودند به دنیا آمد و از دوستان نزدیک محمدرضا لطفی از دوران کودکی تا زمان مرگ بود. این دو هنرمند در سال ۱۳۴۳ اولین گروه خود با نام “ایرانشهر” را تأسیس و همکاری آن‌ها شکل گرفته است.

استاد داوری، دانش‌آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه هنر تهران و نخستین کارشناس موسیقی اداره فرهنگ و هنر گرگان بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در پیامی ضمن تسلیت درگذشت این استاد موسیقی، آورده است: سرزمین استراباد و شهر گرگان از دیر باز تا به امروز چهره‌های سرشناس فراوانی را در عرصه هنر به‌خصوص هنر موسیقی داشته است که استاد جواد داوری یکی از جمله آن خوبان بود که خبر آسمانی شدنش در صبح امروز غمی جانکاه بر دل اهالی موسیقی نشاند.

در ادامه پیام عادله کشمیری آمده است: فقدان استاد جواد داوری گرانقدر که نوای دل‌انگیز ساز سنتورش میراثی ماندگار در روح و جان جامعه‌ی موسیقی استان گلستان و شهر گرگان بود؛ زخمی بر دل‌ها نشاند اما مرگ پایان او نیست و نخواهد بود.

وبسایت فرهنگی-هنری هفت گاه درگذشت این هنرمند و استاد برجسته عرصه موسیقی را به خانواده وی و اهالی هنر تسلیت می گوید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =