آخرین اخبار : 

“خشت‌های طلا” در گالری سیمرغ سمنان

نمایشگاه “خشت‌های طلا” رویدادی است که با رویکرد جذب گردشگر در گالری سیمرغ سمنان برگزار شد.

به گزارش سرویس معماری هفت گاه ، “خشت‌های طلا” عنوان نمایشگاهی است که با نگاهی متفاوت به معماری گذشته ایران پرداخته است. در این نمایشگاه ۲۰ قطعه عکس از هدیه ترحمی در ابعاد ۳۰ در ۴۵ سانتیمتر در حوزه معماری به نمایش گذاشته شد.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: ایران دارای معماری قوی و بناهای تاریخی زیادی است. و معماری هر شهر بر صنعت گردشگری آن شهر تأثیر بسزایی دارد. در بسیاری از شهرها و روستاها گسترش صنعت گردشگری مدیون معماری است. تا جایی که می‌توان در گردشگری شهری و روستایی معماری را از جاذبه‌های اصلی دانست. حقیقت گردشگری ابتدا بر پایه توجه به بناهای تاریخی در سایر کشورها رونق گرفت و جاذبه‌های معماری بودند که گردشگران و سپس سایر مردم را به سمت خود جذب کردند. معماری ابزاری است قدرتمند که با استفاده از آن توسعه گردشگری میسر می‌شود در صورت عدم بهره‌گیری از آن نمی‌توان توسعه و پیشرفتی را برای گردشگری هر منطقه قائل بود. طبق مقاله «بررسی معماری در صنعت گردشگری عبدالرضا فرجی راد و بهنام افتخاریان» آثار تاریخی ایران در بین ده رتبه اول دنیا قرار دارد اما آنچه ضروری‌تر و کاربردی‌تر است تکیه بر این ابزار قدرتمند و اصیل یعنی معماری ایرانی به‌عنوان عامل محرک در توسعه گردشگری است. شهرهایی مانند تبریز، اصفهان، شیراز، یزد و … جزو شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شوند و می‌توان گفت در زمینه جذب گردشگر موفق عمل کرده‌اند. سمنان نیز جزو شهرهایی است که بناهای تاریخی زیادی در دل خود دارد اما کمتر کسی از وجود این بناها آگاه است.

مجموعه بناهای معماری در کل می‌تواند هویت تاریخی آن شهر را بازگو کند. بناهای تاریخی هر شهر قدمت آن شهر و فرهنگ آن را نیز نشان می‌دهد و باید مردم از وجود این بناها آگاه باشند. عکاسی ابزار قدرتمندتری نسبت به اسکیس… تهیه نقشه…و… برای این رسالت است.

نمایشگاه “خشت‌های طلا” تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه با رویکرد جذب گردشگر در گالری سیمرغ سمنان برگزار شد.

همچنین تازه ترین خبرهای این سرویس را بخوانید :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *