خلاقیت بازی با سایه در “درست کارترین قاتل دنیا”

نمایشنامه ” درست کارترین قاتل دنیا ” این بار به کارگردانی منصور نصیری در تماشاخانه استاد مشایخی به روی صحنه رفت .

mohr ekhtesasi

هفت گاه

به گزارش سرویس تئاتر هفت گاه ، نمایشنامه ” درست کارترین قاتل دنیا ” نوشته افشین هاشمی ، نویسنده و کارگردان تئاتر است که در سال ۱۳۷۵ برای بازی در این نمایش موفق به دریافت جایزه بازیگری در جشنواره تئاتر دانشجویی شد و پس از آن بار دیگر در سال ۷۹ به کارگردانی ”وحدت یگانه“ در تئاترشهر تهران با بازی نویسنده اثر به روی صحنه رفت و از آن زمان تاکنون بــارها و بارها این نمایشنامه مورد توجه کارگردانان این حوزه بوده و هر یک این اثر را با فرمی متفاوت به روی صحنه برده اند .

اینبار منصور نصیری توانسته در تولید این اثر یک اجرای خلاقانه را به روی صحنه ببرد ، نمایش ” درست کارترین قاتل دنیا ”  روایتگر داستان قاتلی است که خاطره یکی از قتل هایش را تعریف می کند .

قاتلی که در ابتدای نمایش با لباس مخصوص منتظر میهمانان می ماند و به آنها خوشامد می گوید .

نمایش” درست کارترین قاتل دنیا ” ۵ پرسوناژ دارد ،که البته منصور نصیری به همراه سینا راستگو تنها بازیگران این نمایش هستند و پرسوناژهای دیگر این نمایش تنها سایه هایی هستند که توسط کارگردان این اثر با یک چراغ قوه کوچک به نمایش در می آیند .

ویژگی مهم این نمایش،  تضاد و تناقض بین قاتل بودن و خوب بودن را بیان می کند . سینا راستگو تنها پرسوناژی است که در نمایش دیده می شود و با اجرای خوب و به جای خود فضای بازی با سایه ها را برای مخاطب باور پذیر می سازد که این بازی با سایه در قسمت هایی از نمایش فرم طنز پیدا می کند .

نمایش ” درست کارترین قاتل دنیا ” از ۲۴ اردیبهشت کار خود را در تماشاخانه استاد مشایخی به روی صحنه برده است و به دلیل استقبال مخاطبان از نمایش تا ۲۳ خرداد میزبان مخاطبان خواهد بود .

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. سامان الیگودرزی گفت:

    متاسفانه شما اینقدر درگیر فرم این نمایش شدید که نتونستید اصلا به محتوا بپردازید و ایرادات کار رو ببینید…این خیلی بده….هر خلاقیتی که الزاما خلاقیت خوب و درست و به جا نیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =