افتتاح دوسالانه «سرو نقره‌ای» با یادی از مرتضی ممیز

پنجمین دوسالانه «سرو نقره‌ای» جمعه اول دی با حضور عوامل برگزارکننده این رویداد در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه ، فرزاد ادیبی عضو انجمن طراحان گرافیک ایران در این مراسم گفت: خانه هنرمندان ایران متشکل از ۱۲ انجمن است و پیش از این ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران به عهده انجمن خوشنویسان و سینما بوده است و پس از مدت‌ها ریاست عالی خانه هنرمندان ایران به انجمن طراحان گرافیک رسیده است.

وی با بیان این مطلب که انجمن طراحان گرافیک ایران ۲۰ ساله شده است بیان کرد : رسیدن به ۲۰ سالگی جای تبریک و تشکر دارد. انجمن در تمامی این سال‌ها چون سرو در برابر بادهای مخالف ایستاده است و سربلند بوده است. من خوشحالم که یکی از اعضای انجمن طراحان گرافیک هستم. انجمن طراحان گرافیک یکی از انجمن‌های قدرتمند و تاثیرگذار است. شاید تعداد اعضای آن از برخی انجمن‌ها کمتر است اما هر یک از اعضای آن وزنه‌ای در عرصه گرافیک هستند.

ادیبی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به “سرو نقره‌ای” پنجم گفت : در “سرو نقره ای” پنجم ۱۲ بخش داریم که در این دوره ۲۲۶ عضو با ارسال بیش از ۵۰۰ اثر شرکت کرده‌اند. ویژگی “سرو نقره‌ای” پنجم این است که هیات انتخاب آثار، خودشان اعضای انجمن بوده‌اند.

مصطفی اسداللهی رییس هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران در پایان این مراسم گفت: “سرو نقره‌ای” بزرگترین رویداد طراحان گرافیک است که امسال همزمان با ۲۰ سالگی انجمن طراحان گرافیک شاهد برگزاری پنجمین دوره این رویداد هستیم و خوشحالم که از طرف هیات مدیره، نمایشگاه “سرو نقره‌ای” را به نام مرتضی ممیز افتتاح می‌کنم. مرتضی ممیز یکی از بنیانگذاران انجمن طراحان گرافیک است و امروز در ۲۰ سالگی انجمن و افتتاح “سرو نقره‌ای” جای خالی او احساس می‌شود.

پنجمین دوسالانه “سرو نقره‌ای” تا ۱۲ دی‌ در تمامی فضای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران ادامه خواهد داشت و مراسم اختتامیه این رویداد نیز از ساعت ۱۷ روز ۱۵ دی در موزه هنرهای معاصر برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =