دو خبر کوتاه از کنسرت موسیقی در تالار وحدت و رودکی

کنسرت آقای سماع با همراهی سماع گران قونیه در تالار رودکی و گروه موسیقی آشیانه کودک و نوجوان در تالار وحدت برگزار می شود.

تالار وحدت

آقای سماع با همراهی سماع گران قونیه بروی صحنه می رود

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، کنسرت آقای سماع با همراهی سماع گران قونیه به سرپرستی امیر حسین حسنی نیا در تالار رودکی اجرا می شود.

پروژه موسیقیایی آقای سماع تاکنون در شهر های استانبول و دبی روی صحنه رفته است، این در حالی است امیرحسین حسنی نیا سال گذشته نیز با اجرای اپرای اینک شمس در تهران روی صحنه رفته بود.

امیرحسین حسنی نیا آهنگساز، نوازنده بربت و همخوان، وحید قاسمی نوازنده پرکاشن، اشکان ماهری نوازنده گیتار الکتریک و همخوان، راحله فیروزی نوازنده چنگ ایرانی و همخوان، علیرضا مقراضی نوازنده کمانچه، محمود خیرگو نوازنده سازهای کوبه ای و مراقبه و علیرضا شاه حسینی و بهزاد هجیر سماع گران گروه اجرایی این کنسرت هستند.

کنسرت آقای سماع ۱۹ و ۲۰ مردادماه ، ساعت ۲۰:۳۰ در تالار رودکی اجرا می شود.

 آشیانه کودک و نوجوان در تالار وحدت

همچنین گروه موسیقی آشیانه کودک و نوجوان به سرپرستی فریبرز رستمی با اجرای صحنه ای قصه های حرکتی روایت دوم در تالار وحدت بروی صحنه می رود.

این اثر در دو بخش اجرا می شود بطوری که در بخش نخست ، قصه ی موسیقایی عاشیق غریب در۱۳پرده با ترکیبی خلاق از موسیقی ،حرکت و قصه و آواز بازی های حیوانات شامل قطعات غریب در بیابان ، خواب غریب ، سرگشتگی غریب و شاه صنم های خیالی ، سفر به تفلیس ، میدان شهر تفلیس ، قهوه خانه دلی محمود ، خوجه صنعان ، دئیشمه (مسابقه سخنوری عاشیق ها ) ، خواستگاری ، خداحافظی غریب وصنم ، غریب در مزرعه ، پیر و غریب در جستجوی غریب ، بازگشت به خانه ی مادری ، عروسی اجرا خواهد شد.

در این اجرا سی نفر از کودکان و نوجوانان کلاس های آموزشی آشیانه کودک و نوجوان حضور دارند.

در بخش دوم همچنین شش آواز بازی حیوانات اجرا می گردد که ترکیبی خلاق از موسیقی بازی و حرکت شامل قطعات اواز بازی مار، اواز بازی کرگدن ، اواز بازی فیل ، اواز بازی موش ، اواز بازی پشه است.

در این اجرا از سازهای کوبه ای پوست صدا و خود صدا ی مناطق مختلف ایران ؛مناسب سازی شده برای کودکان به همراه تار ،سنتور و سه تار استفاده شده است.

قصه این اثر با موسیقی و حرکت کودکان و روایت گری آنها در لابه لای پرده ها به همراه ترانه های موسیقی اقوام ایرانی متناسب با هر پرده ارائه می شود.

کنسرت گروه موسیقی آشیانه کودک و نوجوان ۱۶ و۱۷ مرداد ماه ، ساعت ۲۲ در تالار وحدت اجرا می شود و علاقمندان جهت تهیه بلیط می توانند به گیشه تالار وحدت و سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =