دکتر سیدحسین نصر‌: داریوش شایگان آثار گرانقدری از خود به جا گذاشت .

دکتر سیدحسین نصر‌ درپی درگذشت داریوش شایگان‌ پیام تسلیتی منتشر کرد‌.

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه ، دکتر سیدحسین نصر‌ درپی درگذشت داریوش شایگان‌ پیام تسلیتی منتشر کرد‌. متن پیام به شرح زیر است:

« به نام خداوند بخشنده مهربان

آغاز سفر مرحوم دکتر داریوش شایگان به سوی عالم بالا البته ضایعه بزرگی برای جامعه علمی ایران است و فقدان دردناکی برای این بنده. از سال ۱۳۳۸ که برای اولین بار با شایگان جوان آشنا شدم نزدیکی خاصی بین ما ایجاد شد او را نزد علامه طباطبائی و کربن بردم و با مرحوم مطهری و مرحوم سیدجلال آشتیانی آشنا ساختم.

استعداد و ذکاوت ذاتی دکتر شایگان باعث شد که این دوستی‌ها را که جنبه مهم علمی داشت دنبال کند و دکترای خود را تکمیل کرده و به ما در دانشکده ادبیات بپیوندد. این بنده ناظر مستقیم تحول داریوش شایگان جوان از یک فرزند خانواده‌ای که به تجارت اشتغال داشتند، به یک دانشمند دقیق و متفکر پربار بود و همیشه او را در این راه تشویق می‌کرد؛ چه قبل از انقلاب و چه پس از آن که مدتی از آن دوران را در فرانسه گذرانید.

در تمام نشیب و فرازهای زندگی از تفکر و تحقیق و نگارش کتاب و مقاله فارغ نبود. فارسی را در دهه سی و چهل تقویت کرد و زبان فرانسه را به نحوی اعجاب انگیز می‌دانست. آثار گرانقدری از خود به جا گذاشت و بسیاری از تنگناهای فرهنگی منتج از برخورد تمدن‌های شرق و غرب را روشن ساخت. روحش شاد باد. خانواده او مانند خانواده خود بنده هستند و بر عکس . از طرف خود و همسرم و فرزندانم به بازماندگان خانواده دکتر شایگان تسلیت می‌گویم.

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شده به عشق
ثبت است در جریده عالم دوام ما »

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهار =