«رازآوری آقای سماع» به روی صحنه می رود

گروه موسیقی آقای سماع ۴ و ۵ مهر ماه در تالار آزادی به روی صحنه می رود.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، این گروه موسیقی که برای کنسرت پیش رو عنوان «رازآوری آقای سماع» را انتخاب کرده کنسرت مهر ماه خود را با همراهی سماع قونیه، مراکش و خورشید اجرا خواهد کرد.

قطعات آلبوم جدید آقای سماع و تعدادی از قطعات آلبوم ها و کنسرت های گذشته در کنسرت یکشنبه و دوشنبه هفته جاری رپرتوار گروه آقای سماع را شامل می شوند و  اجرای پیش رو تلفیقی از موسیقی بین المللی و موسیقی ایرانی به حساب می آید. از سوی دیگر گروه موسیقی آقای سماع ریتم های نو غیر ایرانی که مربوط به کشورهای هندوستان و اسپانیا هستند را هم در رپرتواری که هفته آینده در برج آزادی به روی صحنه می رود ارائه خواهد داد.

کلام همه قطعاتی که آقای سماع قصد ارائه آن ها را در اجرای پیش رو دارد، از مولانا است. «امیر حسین حسنی‌نیا» سرپرست گروه آقای سماع هم برای اولین بار در کنسرت پیش رو سماع خواهد کرد. کنسرت آقای سماع بعد از آنکه در جشنواره ها و کشورهای مختلفی به روی صحنه رفته است، دوباره در تهران اجرا می‌شود.

امیر حسین حسنی نیا سرپرست و آهنگساز «آقای سماع» درباره نوع موسیقی تلفیقی که این گروه در صدد ارائه آن است می گوید: موسیقی ما در این کنسرت با توجه به زبان جدیدی که ارائه می شود می تواند سلیقه های مختلف موسیقیایی و گروه های مختلف سنی را در گستره مخاطبانش داشته باشد. تلفیق حقیقی این موسیقی در دل اثر وجود دارد و نه در سازبندی و رنگ بندی سازها. از نگاه من برنامه گروه ما در برج آزادی، کنسرت رنگِ صوت است. موسیقی آقای سماع موسیقی سنتی و یا تلفیقی نیست. ما ادعای بهترین بودن را نداریم. تنها ادعای گروه، نو بودن موسیقی است که ارائه می دهد. چیزی که مهمتر از ژانر موسیقی است وجود خالقان اثر است. شناخت زمانه حاضر مهمتر از تعریف خود در یکی از ژانرهای موسیقی است.

سماع با آن لباس سفید نمادی از صلح است و به تعبیر من نمادی از صلح طلبی در جوهره وجودی هر کسی به حساب می آید. آقای سماع با نوع فواصل موسیقایی که به عنوان «نوا» در این اجرا به همه نشان می دهد در صدد انتقال پیام صلح  و اتحاد هم است. نوازندگان سنتی، پاپ و ارکستر سمفونیک که در این اجرا در قالب گروه موسیقی آقای سماع به روی صحنه می روند.

وحید قاسمی (درامز)، کاوه وزیری (گیتار بیس)، هامون ضرابی (گیتار الکتریک)، بهنوش کاظمی‌زاده (کمانچه)، محمدرضا اسلامی (تنبک)، فرناز خاکی (همخوان)، سینا مشفقی (سه تار و دف)، امیر حسین حسنی‌نیا (بربط، خواننده)، محمد حسین حسینی فلوت اعضای گروه آقای سماع در کنسرت پیش رو هستند.

 شرکت در فستیوال مارکوپولو (قزاقستان)، اجرا با گروه موسیقی بمبئی (در هندوستان) و کنسرت در شهرهای قونیه، کایسری،آنکارا و وان کشور ترکیه (به تهیه کنندگی امیر مسعود هیدارن) و برگزاری کنسرت تکنوازی در خوی (بر سر مزار شمس تبریزی)،آخرین تجربه‌های آقای سماع در حوزه برگزاری کنسرت را شامل می شود.

کنسرت رازآوری آقای سماع ساعت ۱۹ یکشنبه ۴ و دوشنبه ۵ مهر ماه در برج آزادی به روی صحنه می رود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =