تندیس شهید محسن حججی رونمایی می شود .

علی‌اصغر یوزباشی هنرمند مجسمه‌ساز از اتمام ساخت تندیس شهید محسن حججی و رونمایی از آن در روز دوشنبه ۸ آبان‌ماه در حوزه هنری خبر داد .

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه ، علی اصغر یوزباشی مجسمه‌ساز پیشکسوت گفت : برای ساخت تندیس شهید حججی از عکس‌های منتشر شدۀ این شهید در فضای مجازی بهره بردم و از عکسی که چفیه‌ای دور گردن و لبخندی بر لبان شهید است ، استفاده کردم .

تندیس شهید حججی

 او ادامه داد : این تندیس در اندازه‌های طبیعی ساخته شده و قرار است روز دوشنبه ۸ آبان ماه در مرکز تجسمی حوزه هنری از آن رونمایی شود .

این مجسمه ساز با اشاره به آنکه خود را در وجود شهید حججی جستجو می‌کند، بیان کرد: حججی خود من است و من خود حججی هستم. به این معنا که ما از هم جدا نیستیم؛ چراکه شهادت ، فرهنگی است که بعد از انقلاب با آن رشد کرده‌ایم. حتی پسر من هم اگر فرصتش را پیدا کند، حججی دیگری خواهد بود. اگر من در آن سن بودم و موقعیت آن را داشتم حججی دیگری بودم. شرایطی است که انسان‌ها خودشان می‌خواهند به آن مقام دست پیدا کنند و کسی نمی‌تواند ما را وادار به این امر کند. ما هستیم که انتخاب می‌کنیم کدام مسیر را دنبال کنیم و ما مسیر شهید حججی را انتخاب کرده‌ایم .

او با اشاره به آنکه بسیاری از آثاری که تاکنون ساخته است از دل برآمده‌ و ساخت آن بنا بر سفارش نبوده‌است، گفت: ساخت تندیس شهید حججی نیز از دل برآمد و بر اساس اعتقادات و تفکری که داشتم درصدد ساخت آن برآمدم .

مراسم رونمایی از تندیس شهید محسن حججی اثر علی اصغر یوزباشی ساعت ۱۵:۳۰ روز دوشنبه ۸ آبان ماه در نگارخانه سوره حوزه هنری با حضور هنرمندان و هنردوستان برگزار خواهد شد .

علی اصغر یوزباشی ، متولد ۱۳۳۵ تهران و عضو گروه مجسمه‌سازی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری است. طراحی، اجرا و نصب مجسمه یادبود شهدای حریم رضوی (موزه شهدا ۱۳۷۶)، طراحی، اجرا و نصب مجسه ایثار (موزه جانباز ۱۳۸۶)، طراحی ، اجرا و نصب پرتره زنده یاد ابوالفضل عالی (گالری عالی حوزه هنری ۱۳۸۶) ، طراحی ، اجرا و نصب پرتره شهید دستغیب (خیابان شهید دستغیب تهران ۱۳۹۰) ، طراحی ، اجرا و نصب پرتره زنده یاد قیصر امین پور (پارک لاله ۱۳۹۰)، طراحی ، اجرا و نصب پرتره زنده یاد سلحشور (جشنواره فیلم مقاومت ۱۳۹۵) و … بخشی از آثار اوست .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =