سهیل ۵ ساله ای که برگزیده دوتارنوازی نهمین جشنواره موسیقی جوان شد .

سهیل جامی ۵ ساله از تربت جام جوان ترین شرکت کننده در نهمین جشنواره موسیقی جوان است که توسط هیئت داوران به عنوان برگزیده بخش دوتارنوازی معرفی شد . مادر این موسیقیدان کوچک از چگونگی علاقمندی سهیل به دوتار و اینکه به عنوان یک مادر برای پیشرفت فرزندش در زمینه موسیقی چه کرده است ، برای ما گفت .هفت گاه

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، مادر سهیل جامی با بیان اینکه پدر و پدربزرگ سهیل به دوتار خراسان و تربت جام خیلی علاقه مند هستند ، گفت : وقتی ما در خانه سی دی های دوتارهای تربت جام را می گذاشتیم ، متوجه شدیم سهیل خیلی به این نوع موسیقی علاقمند شده است . تقریبا از سه سالگی متوجه علاقه او شدیم .  برایش دوتار خریدیم و الان تقریبا یکسال است که تمام مقام ها را بلد است و می تواند دوتار بزند و بسیار علاقه دارد .

وی در پاسخ به این سوال که شما به عنوان مادر برای پیشرفت فرزندتان و گرایش او به موسیقی چه کردید تا بتواند در این سن موفق باشد ، گفت : اول از همه لطف خداوند بود که این استعداد را به سهیل داد و وقتی ما دیدیم که او اینقدر علاقه مند است و استعداد دارد ، او را در مراسم و برنامه هایی که در تربت جام برگزار می شد ، می بردیم . سهیل را هر جا که مراسم دوتار نوازی بود و در پیش همه استاد های تربت جام بردیم و همه را می شناسد و  آن ها را بسیار دوست دارد .

مادر سهیل جامی ادامه داد : به غیر از پدر و پدربزرگش که استاد او بودند ، او را نزد همه ی استادهای تربت جام بردیم و همگی از او حمایت کردند .

او در مورد نحوه ی آشنایی با جشنواره موسیقی جوان گفت : ما از طریق اینترنت با این جشنواره آشنا شدیم . مدارک و فیلمی که می خواستند را فرستادیم و سهیل پذیرفته شد .

مادر این دوتارنواز کوچک با بیان اینکه رده سنی سهیل در رده سنی های جشنواره قرار ندارد ، افزود : سهیل به عنوان کم سن ترین شرکت کننده جشنواره انتخاب شد ، فقط امیدوار هستم به این استعدادهای کشور کمی بیشتر رسیدگی و حمایت شود . وقتی سهیل را در تربت جام  پیش استادهای دیگر بردیم واقعا حمایت کردند . چند وقت پیش مسابقات استعدادیابی موسیقی ایران در اصفهان بود و آقای پدرام بها آبادی لطف کردند و سهیل را به آن مراسم دعوت کرد و او در آنجا اجرا کرد .

او در پایان در مورد کیفیت برگزاری جشنواره موسیقی جوان ، گفت : جشنواره خیلی خوب و عالی بود و از برگزارکنندگان آن تشکر می کنم . فقط نکته کوچکی که می خواهم بگویم این است که ما از تربت جام آمده ایم و گفته بودند که در اینجا به ما مکانی برای اسکان می دهند ولی این اتفاق نیافتاد . ۱۴ ساعت از تربت جام تا تهران راه است و ما کسی را در اینجا نداشتیم . اگر حمایت می شد و امکانات بود ، بهتر بود ولی در هر صورت دستشان درد نکند و راضی بودیم .

هفت گاه

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. سرو خرامان گفت:

    از این استعداد ها کشور ما زیاد داره چه فایده حمایت نیست

  2. حسن گفت:

    اراین استعدادها کشور ما زیاد داره چه فایده حمایت نیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 8 =