سه فستیوال سینمایی میزبان “ماهی و گربه”

 

فیلم سینمایی ˝ماهی و گربه˝ در روزهای پایانی مهرماه در سه جشنواره بین‌المللی روی پرده می‌رود.

هفت گاه

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه به نقل از سوره سینما، جشنواره فیلم اسلو در بیست و چهارمین دوره خود پذیرای “ماهی و گربه” به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی سپهر سیفی به عنوان یکی از ۱۵ فیلم بخش اصلی است.

این جشنواره که مهم‌ترین جشنواره نروژ و یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های اروپایی است هر سال در اوایل فصل پاییز برگزار می‌شود. امسال علاوه بر “ماهی وگربه” فیلم “دختری که در شب تنها به خانه می‌رود” ساخته لیلی امیرپور کارگردان ایرانی انگلیسی را هم در همین بخش به نمایش خواهد گذاشت.

چهارمین دوره فستیوال فیلم‌های ایرانی در استرالیا میزبان بعدی فیلم “ماهی و گربه” است. این دوره از جشنواره که به دبیری آرمین میلادی در شهرهای مختلف استرالیا برگزار می‌شود هر ساله تعدادی از فیلم‌های موفق ایرانی را در برنامه نمایش خود جا داده و در پایان جایزه “نتپک” به عنوان جایزه اصلی جشنواره به بهترین فیلم تعلق می‌گیرد.

جشنواره فیلم “دیدار” تاجیکستان هم در اواخر ماه میزبان “ماهی و گربه” است. این جشنواره در کشور تاجیکستان برگزار می‌شود و در ششمین دوره آن علاوه بر “ماهی وگربه”، فیلم مستند “نینجای ایرانی” ساخته “مرجان ریاحی” راهم در بخش مسابقه مستندهای خود نمایش خواهد داد.

“ماهی و گربه” که در ابتدای مهرماه در جشنواره‌های سیتگس اسپانیا و ونکوور کانادا به نمایش در آمد، این ماه را با حضور در پنج جشنواره سینمایی به پایان خواهد رساند. “ماهی وگربه” محصول ایران‌‌نوین فیلم است و پخش بین المللی آن را محمد اطبایی برعهده دارد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =