ضبط موسیقی “اپرای سعدی” پایان یافت

محمد معتمدی، خواننده‌ی کلاسیک ایرانی که پیش‌تر در دو اپرای عروسکی “مولوی” و “حافظ” با بهروز غریب‌پور هم‌کاری کرده است، از پایان‌یافتن ضبط موسیقی “اپرای سعدی” خبر داد.
محمد معتمدی
به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، ضبط موسیقی این اثر در سه‌ماه گذشته انجام‌شده و معتمدی در یک‌ماه اخیر بخش‌های مرتبط با سعدی را خوانده‌ است. موسیقی این اثر که تا دو هفته‌ی آینده، میکس نهایی و تنظیم آن تمام می‌شود، از ساخته‌های امیر بهزاد است.
محمد معتمدی درباره‌ی شیوه‌ی آوازی‌اش در این اثر، گفت: خواندن نقش سعدی برایم فقط یک اجرای صرفا آوازی نبود و سعی کردم که در هر اپیزود، بر مبنای حالات عرفانی سعدی آواز بخوانم. درواقع، تلاش کرده‌ام تا اندیشه‌های سعدی را بازی کنم.

وی درباره‌ی اهمیت نقش سعدی در این اپرا، اظهار کرد: علاقه‌مندم تا حرف دل سعدی را به بهترین نحو بیان کنم. بنابراین حساسیت زیادی بر درستی لحن آوازم داشته‌ام و حتی پیش‌نهاد کردم تا هم‌راهی آواز خود را با عروسک‌ها بررسی کنم. برای همین، قرار است تا قبل از اولین اجرا، یعنی زمانی‌که نخستین تمرین‌های عروسکی اپرای سعدی آغاز شد، برای رسیدن به بیان بهتر در تمرین نهایی حاضر شوم و هم‌خوانی آواز را با نمایش عروسکی با هم‌راهی بهروز غریب‌پور بررسی کنم و در صورت نیاز، بخش‌هایی را بازخوانی کنم.

اپرای “سعدی” قرار است در جشنواره‌ی تئاتر فجر اجرا شود و پس‌ازآن تا پایان امسال به اکران عمومی درآید. در این اثر، خوانندگانی ازجمله “اسحاق انور” و “حسین علیشاپور” حضور دارند.

اپرای “سعدی” به رخ‌دادهای مهم زندگی سعدی می‌پردازد که آثار این شاعر سده‌ی هفتم هجری قمری تحت تاثیر آن‌ها تالیف شده‌است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 19 =