«عشقیم گل» حسین علیزاده منتشر شد

آخرین آلبوم استاد حسین علیزاده نوازنده و موسیقی‌دان، تحت عنوان «عشقیم گل» صبح امروز توسط موسسه فرهنگی هنری ققنوس، منتشر و روانه بازار موسیقی شد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از نای، «عشقیم گل» مانند آلبوم پیشین حسین علیزاد «باده تویی» با گروه هم‌آوایان و تک‌خوانی محمد معتمدی عرضه شده است.

در این آلبوم حسین علیزاده تار، پژمان حدادی تنبک و سازهای کوبه‌ای، سیامک جهانگیری نی، بهنام سامانی دف و سازهای کوبه‌ای، نگار بوبان عود، پریچهر خواجه قانون، رادمان توکلی تار، علی بوستان سه تار، سینا جهان آبادی کمانچه، سیاوش برهانی بم تار، محمد انشایی قیچک، وحید اسداللهی گارمون و محمد معتمدی، پوریا اخواص، راحله برزگری و صبا حسینی به عنوان خواننده و همخوان در این آلبوم حضور دارند.

حسین علیزاده پس از بازگشت به ایران در سال ۱۳۶۷ دوباره فعالیت موسیقیایی خود را از سر گرفت و به برگزاری کنسرت و انتشار آلبوم پرداخت. به پیشنهاد علیزاده در آن زمان و در خانه فاخره صبا، جلساتی با موضوع کارشناسی متدهای آموزشی برگزار می‌شد که افسانه رثایی، سیما بینا، فاخره صبا، حسین دهلوی و خود علیزاده حضور داشتند که حاصل این گفتگوها موجب شد که پایه شکل‌گیری یک گروهِ کاری بنا نهاده شود که بعداً در منزل علیزاده فعالیت خود را جدی‌تر آغاز کرد و در نهایت گروه هم‌آوایان بوجود آمد.

علیزاده در کارهایی که با گروه هم‌آوایان خلق کرده از رنگ‌های صدایی سازهای مختلف بهره می‌برد که به وضوح تنوع بیشتری نسبت به آثار دیگر او با رویکرد هم آوایی دارد که خود موجب آن می‌شود که دست آهنگساز چه در پیش برد ملودی چه در تنظیم و چه در ارائه حس کلی اثر بازتر باشد و بتواند اندیشه هم آوایی را نیز هرچه بیشتر و با همان مفهوم و کاربرد غنی‌اش در موسیقی در ساز هم گسترش دهد و فقط در آوا و صدای خوانندگان محصور نشود.

نخستین اثری که گروه هم‌آوایان در آن مشارکت کرد، آلبوم نوبانگ کهن بود که آشنا شدن با صدای سرنا و کرنا و درک حس و ظرافت‌های این سازها منجر به ضبط این آلبوم شد. پس از آن افسانه جهانگیری هم به گروه هم‌آوایان پیوست که نتیجه آن در آلبوم گبه نمود پیدا کرد. با آمدن علی صمدپور و هما نیکنام گروه شکل کاملتری گرفت که این تلاش آن‌ها در آلبوم راز نو بیشتر نمایان شد.

گروه هم‌آوایان تلاش می‌کند که یک شیوه نوین را در بین گروه‌های موسیقی ایرانی بوجود بیاورد. به اعتقاد علیزاده صدای خروجی گروه‌های ایرانی تکراری است و گروه هم آوایان راه‌های مختلفی را تجربه می‌کند که صدایی نو را عرضه کند. این گروه بر نسل جوان تکیه کرده است.

بر اساس این گزارش، آخرین آلبوم استاد حسین علیزاده نوزانده و موسیقی‌دان، صبح امروز توسط موسسه فرهنگی هنری ققنوس، منتشر و روانه بازار موسیقی شد. این آلبوم که در قالب دو لوح صوتی و تصویری ارایه شده و به فروش می‌رسد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 3 =