علامه محمدرضا حکیمی دار فانی را وداع گفت

علامه استاد محمدرضا حکیمی پس از گذراندن یک دوره بیماری ، به علت کهولت سنی دیده از جهان فرو بستند.

به گزارش هفت گاه ، استاد محمدرضا حکیمی طی ماه‌های اخیر چندین بار به علت ابتلاء به بیماری کرونا و بار دیگر به علت ضعف جسمانی ناشی از بیماری در بیمارستان بستری شدند و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفتند ، اما پس از بهبود وضعیت و با نظر پزشکان از بیمارستان ترخیص و روند درمان در منزل پیگیری می‌شد تا اینکه ساعت ۲۲:۳۰ آخرین شب امرداد ۱۴۰۰ به علت کهولت سنی دیده از جهان فرو بستند .

علامه محمدرضا حکیمی ، اندیشمند دینی و نویسنده و مؤلف در ۱۴ فروردین ۱۳۱۴ در مشهد متولد شدند . ایشان در سال ۱۳۲۶ وارد حوزه علمیه خراسان شدند و تا ۲۰ سال در این حوزه به تحصیل پرداختند. محمدتقی ادیب نیشابوری، شیخ مجتبی قزوینی خراسانی، سید محمدهادی میلانی، احمد مدرس یزدی، اسماعیل نجومیان، حاج سیدابوالحسن حافظیان و حاجی‌خان مخیری از مهم‌ترین استادان ایشان بوده‌اند. از آثار علامه محمدرضا حکیمی نیز می‌توان به «الحیاه»، «خورشید مغرب»، «عقل سرخ»، «عاشورا: مظلومیتی مضاعف»، «شیخ آقا بزرگ تهرانی»، «تفسیر آفتاب» و …اشاره کرد.

زمان تشییع و محل دفن پیکر علامه محمد رضا حکیمی متعاقباً اعلام می‌شود.

وبسایت فرهنگی هنری هفت گاه ، درگذشت این اندیشمند و استاد فرزانه را به خانواده محترم و عموم مردم ایران تسلیت گفته و برای آن سعید فقید طلب رحمت واسعه می‌کند .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نوزده =