علیرضا مشایخی با “موسیقی نو” در جشنواره فجر به روی صحنه می رود

رهبر ارکستر موسیقی نو به رهبری سعید علیجانی قطعاتی چون «در جست و جوی زمان از دست رفته» را در سی‌امین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه  می‌برد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، ارکستر موسیقی نو به سرپرستی علیرضا مشایخی و رهبری سعید علیجانی در بخش جنبی‌ جشنواره، به صحنه می‌رود.

سعید علیجانی در این باره گفت: اجرا در جشنواره تجربه خوبی است که خوشبختانه تاکنون بارها انجامش داده‌ایم البته هر اجرایی شرایط خاص خودش را دارد و اجرا در جشنواره هم تحت تاثیر شرایط جشنواره با مسایل و محدودیت‌هایی روبرو است.

رهبر ارکستر موسیقی نو ادامه داد: مسئولان جشنواره واقعا برای برگزاری این رویداد بزرگ تلاش می‌کنند و ما باید  مشکلاتشان را درک کرده و آنها را همراهی کنیم.

وی در ادامه درباره حضور در جشنواره اظهار کرد: همیشه از اجرای موسیقی استقبال می‌کنم و هر اجرا فرصت متفاوتی است که می‌تواند در عملکرد گروه  نقش داشته باشد و بر اجرای آن تاثیر مثبت بگذارد.

به گفته علیجانی، ارکستر موسیقی نو در جشنواره قطعاتی چون در جست و جوی زمان از دست رفته و نامه‌ها برای ویلنسل سولو، همایون برای ارکستر (از ساخته های علیجانی)، مرکوری برای پیانو و ارکستر (از ساخته های علیرضا مشایخی، سونات شماره ۲ برای پیانو و ارکستر، کنسرتو شماره ۴ برای ویلنسل و ارکستر را اجرا می‌کند.

ارکستر موسیقی نو پنج شنبه ۳۰ بهمن ساعت ۲۱:۳۰ در تالار رودکی روی صحنه می رود.

این ارکستر را علیرضا مشایخی آهنگساز بزرگ ایرانی در سال ۱۳۷۴ پایه گذاری کرده است. آشناکردن مردم با موسیقی نو و جلوه‌های گوناگون موسیقی معاصر همواره از اهداف این ارکستر بوده است.

ارکستر موسیقی نو، در اجراهای متعدد خود، بیش از پنجاه آهنگساز را به جامعه موسیقی ایران معرفی کرده است؛ این نخستین باری است که گروهی، در چنین گستره‌ای، برای پرورش و معرفی آهنگسازان و اصلاح فضای موسیقی تلاش کرده که گوناگونی سبک در آثار آهنگسازان این گروه را می‌توان از دستاوردهای آن دانست. اجرای کنسرت‌های متعدد ارکس‌تر موسیقی نو از دیگر فعالیت‌های این گروه به شمار می‌آید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =