فراخوان دوسالانه نقاشی “دامون فر”

فراخوان پنجمین دوسالانه نقاشی دامون فر ویژه زیر ٢۵ سال ایران منتشر شد؛ این در حالی ست که علاوه بر نقاشی، در بخش جنبی فرصت رقابت تصویرسازی با ماژیک نیز تدارک دیده شده است.

هفت گاه

به گزارش سرویس هنرهای تجسمی هفت گاه، سیف الله پویاراد، مدیر دوسالانه نقاشی دامون‌فر با اعلام خبر فوق گفت: گالری دامون‌فر با همکاری نماینده فابر- کاستل آلمان، کانسون و “پ ب ا “فرانسه و کویلو برند ایرانی – آلمانی به منظور ارتقا سطح هنر، حمایت از هنرمندان جوان، خلق رویدادی حرفه‌ای در عرصه هنرهای تجسمی، ایجاد فرصت برای بروز توانمندی‌های هنرمندان جوان و معرفی استعدادهای نو و شکل‌گیری بستری برای تبادل تجربیات نخبگان، پیشکسوتان وجوانان هنرمند، پنجمین دو سالانه دامون فر را برگزار می‌کند.

پویا راد گفت: در بخش نقاشی که بخش اصلی دوسالانه دامون فر است، موضوع آثار آزاد و تکنیک و مواد نیز آزاداست و ابعاد نقاشی‌ها حداکثر ۱۵۰ سانتی متر است که تا ۲۰۰ سانتی متر هم قابل انتخاب می‌باشد. اما در بخش جنبی تصویر سازی با ماژیک، تکنیک خلق آثار الزاما باید با ماژیک کویلو و فابرکاستل (FABER-CASTELL /Quilo Markers) باشد هر چند که موضوع آزاداست؛ و ابعاد مطلوب ۳۵ در ۵۰ تا ۵۰ در ۷۰ سانتی متر اعلام شده است.

وی تاکید کرد: هر هنرمند در هر بخش، حداکثر سه اثر می تواند به دبیرخانه دامون فر ارسال کند که باید در دو سال اخیر خلق شده باشد.

وی خاطرنشان کرد: پایان مهلت ثبت نام وارسال تصویر آثار اول شهریور ۹۳ است که فقط هنرمندانی که حداکثر ۲۵ ساله هستند می توانند در آن شرکت کنند؛ برای ثبت نام در پنجمین دو سالانه دامون فر ابتدا باید فرم شرکت را به صورت آنلاین از طریق سایتwww. iranartfestival. com اخذ نمایند که در این میان دریافت کد رهگیری الزامی است.

مدیر دوسالانه دامون فر گفت: بنا به رسم دامون فر، جایزه نفر اول این رویداد ملی، سفر به آلمان و بازدید از کارخانه فابر- کاستل و شرکت در آکادمی هنر است؛ برای سایر نفرات برگزیده و نیز برندگان بخش جنبی جوایز در خور توجهی در نظر گرفته شده است؛ ضمن آنکه آثاری که به بخش نمایشگاهی راه می یابند در صورت تمایل هنرمند، در معرض فروش قرار می گیرند.

وی گفت: دو سالانه دامون فر با همکاری شایان توجه موسسه تصویر شهر ۱۸ مهر تا دوم آبان ماه ۹۳ در گالری پردیس ملت برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دوازده =