فراخوانی چندباره برای طراحی میدان انقلاب

سازمان زیباسازی شهر تهران با انتشار فراخوان طراحی نماد حجمی میدان انقلاب اسلامی تهران، از هنرمندان هنرهای شهری، طراحان، مجسمه‌سازان و اساتید صاحب نام در عرصه معماری شهری دعوت به همکاری کرده است.

میدان انقلاب

به گزارش سرویس معماری هفت گاه، هادی مظفری – معاون فرهنگی و هنرهای شهری این سازمان با تاکید بر اهمیت میدان انقلاب، گفت: با توجه به اهمیت میدان انقلاب به عنوان یکی از نقاط مرجع پایتخت و به منظور ساماندهی پروژه میدان، طراحی نماد حجمی این میدان در دستور کار سازمان زیباسازی شهر تهران قرار گرفته است. با توجه به تدوین نقشه راه و همتی که سازمان زیباسازی شهر تهران داشته است، پیش بینی می شود بازپیرایی و ساماندهی این میدان و همچنین معرفی و رونمایی از این نماد تا پایان سال ۹۳ به اتمام برسد.

 معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه بررسی لایه‌های تاریخی به ویژه لایه های هویتی این میدان نشان از نقش پر رنگ این مکان در سیر تحولات اجتماعی، سیاسی ایران و وقایع انقلاب اسلامی به ویژه در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی را دارد، گفت: انتظار داریم، هنرمندان و طراحان طرح و اثری را ارائه کنند که هویت گرا و منطبق با متن وقایع تاریخی و ملهم از رویدادهای اجتماعی و حماسی میدان بوده و قابلیت نماد شدن به عنوان تصویری از میدان انقلاب اسلامی تهران در مجامع رسانه ای بین‌المللی را داشته باشد.

وی درباره ی مراحل شرکت در این مسابقه گفت: پس از ثبت نام ارائه و تحویل مدارک و ماکت اثر توسط شرکت کنندگان، داوران این فراخوان ۲۷ تا ۳۱ تیرماه آثار رسیده به دبیرخانه فراخوان طراحی نماد حجمی میدان انقلاب را داوری کرده و با اعلام نتایج در هفته اول مرداد ماه، ۲۰ اثر برگزیده را به منظور نمایش در نمایشگاه در ۱۱ مرداد ۹۳ معرفی می کنند و در ۳۱ مرداد ماه نتایج نهایی اعلام می شود.

وی درباره نحوه شرکت در این فراخوان، گفت: هنرمندان برای دریافت و ارسال فرم ثبت نام در این فراخوان، باید به سایت سازمان زیباسازی به آدرس www.zibasazi.ir مراجعه کنند.

در این مسابقه ۲۳ نفر از هنرمندان و اساتید بزرگ و صاحب نام و با تجربه در حوزه مجسمه سازی، طراحی، معماری و هنرهای شهری در کنار هنرمندان جوان به رقابت می پردازند.

گفتنی است این فراخوان توسط، محمد بهشتی، مهدی چمران، جبیب الله صادقی، مهدی حجت، طاهر شیخ‌ الحکمایی و محمد حسین حلیمی داوری می‌شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =