فراخوان بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد

  بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «نمایش مهر، بر صحنه کودکی» در ۱۰ بخش برگزار می شود.

هفت گاه

به گزارش سرویس تئاتر هفت گاه، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیست و سومین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را با شعار «نمایش مهر، بر صحنه کودکی» در آذرماه ۱۳۹۵ همزمان با سالروز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) در شهر تاریخی همدان برگزار می‌کند.

در این فراخوان حمایت از آثار هنری خلاق و آموزش و تربیت نسل آینده فرزندان ایران اسلامی به عنوان هدف جشنواره معرفی شده است. موضوع و مضامین آثار شرکت‌کننده در جشنواره آزاد است لیکن آثار با مضمون اخلاق و مهرورزی و سنت اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، خانواده، نشاط و امید در فضای جامعه به شکل آثار خلاقانه و پرمخاطب در اولویت انتخاب خواهد بود.

جشنواره بیست سوم در ۱۰ بخش تخصصی مسابقه تئاترکودک ، مسابقه تئاتر نوجوان ، مسابقه تئاتر خردسالان، مسابقه تئاتر خیابانی، مسابقه ‌نمایشنامه‌نویسی و نمایشنامه‌خوانی، مسابقه عکس و پوستر تئاتر، تئاتر بین‌الملل، تئاتر دانش‌آموزی، بخش ویژه (صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان در ایران)، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی برگزار می شود.

برپایی بخش ویژه صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان در ایران از جمله بخش هایی است که برای اولین بار و به مناسبت این رویداد هنری در جشنواره برگزار خواهد شد.

در بخش نمایشنامه نویسی پذیرش آثار چاپ شده به فراخوان افزوده شده است و دوره بیست و سوم شاهد برپایی بخش مسابقه پوستر و عکس به شکل بین المللی خواهد بود. این دو بخش به صورت دو سالانه برگزار می شود.

موضوع و مضامین آثار شرکت‌کننده در جشنواره آزاد است لیکن آثار با مضمون اخلاق و مهرورزی و سنت اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، خانواده، نشاط و امید در فضای جامعه به شکل آثار خلاقانه و پرمخاطب در اولویت انتخاب خواهد بود.

بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی در آذرماه ۱۳۹۵ و در استان همدان برگزار می شود.

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =