فعالیت های موسیقی فرهنگسرای ارسباران نقد و بررسی می‌شود .

دهمین جلسه از سلسله نشست‌های “گفتمان ضرب اصول” با موضوع «نقد و بررسی فعالیت‌های موسیقی فرهنگسرای ارسباران» روز سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ از ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، در این نشست که با حضور شهرام صارمی (نوازنده کمانچه و مدیر فعالیت‌های موسیقی فرهنگسرای ارسباران) ، آرش نصیری (مجری و طراح مسابقه هزار صدا) ، علی شیرازی (مجری و طراح برنامه آئین آواز) برگزار خواهد شد فعالیت های ۱۶ ساله فرهنگسرای ارسباران (۱۳۹۶-۱۳۸۰) نقد و بررسی خواهد شد . رضا مهدوی(نوازنده سنتور و موسیقیدان) به عنوان کارشناس و مجری  این نشست حضور خواهد داشت .

در این جلسه هرگونه انتقاد، پیشنهاد و راهکار برای ارتقای کیفیت فعالیت های موسیقی این فرهنگسرا ، از طرف هنرمندان موسیقی و مخاطبین ارجمند و فهیم مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت .

پیش از این ده جلسه از «گفتمان ضرب اصول» با موضوع «بررسی وضعیت موسیقی صداوسیما» ، «بررسی وضعیت ارکسترهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» ، «بررسی عملکرد ۱۵ ساله خانه موسیقی» ، «بررسی مشکلات کنسرت‌ها (اجراهای زنده)» ، «بررسی نحوه برگزاری سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر» ، «نقد و بررسی عملکرد دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» و «نقد و بررسی عملکرد دولت یازدهم در زمینه موسیقی» و «بررسی وضعیت کپی رایت» برگزار شده است .

هدف اصلی برگزارکنندگان سلسله نشست‌های «گفتمان ضرب اصول» ایجاد فضایی مناسب برای بیان مشکلات موجود جامعه موسیقی است تا ضمن آگاهی از این مشکلات، فعالان و دست اندرکاران این جامعه شریف در جهت اصلاح و بهتر شدن شرایط فعالیت های موسیقی حرکت کنند .

فرهنگسرای ارسباران از مراکز معتبر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که نگاه متمرکز و ویژه ای به فعالیت های موسیقی دارد. نشست های ماهانه هنرمندان موسیقی ایران، باشگاه موسیقی ارسباران،آئین آواز،مسابقه هزار صدا(در دو ژانر دستگاهی و پاپ)،تجلیل و بزرگداشت استادان و پیشکسوتان موسیقی ایران،رونمایی و نقد و بررسی آلبوم  و کتاب های موسیقی،برگزاری کنسرت های موسیقی (دستگاهی ،مقامی ،کلاسیک و…)،کنسرت های آموزشی،نشست های پژوهشی،برگزاری کلاس و مستر کلاس های موسیقی،تشکیل چند گروه موسیقی (کر،ارکستر موسیقی دستگاهی،ارکستر مجلسی کلاسیک،گروه تنبور و…)از جمله برنامه های فرهنگسرای ارسباران در این حوزه است .

حضور در این نشست برای عموم آزاد است و علاقمندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی- بالاتر از پل سید خندان- خیابان جلفا مراجعه کنند .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 5 =