فیلم “در دنیای تو ساعت چند است؟” در سال آینده اکران می شود

فیلم سینمایی “در دنیای تو ساعت چند است؟” به کارگردانی صفی یزدانیان بهار ۹۴ اکران عمومی می‌شود.

هفت گاه

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه ، صفی یزدانیان کارگردان این فیلم در رابطه با حضور فیلمش در جشنواره‌ی فیلم فجر گفت: پیش‌ از این قصد داشتیم فیلم را خارج از زمان جشنواره به‌صورت عمومی نمایش دهیم اما اگر فیلم آن‌موقع اکران می‌شد فرصت خوبی نبود و به‌خاطر صف شلوغ فیلم‌هایی که قبل از پایان سال می‌خواهند اکران شوند برای این فیلم همان اتفاقی می‌افتاد که پیش‌ازاین دامن‌گیر “پله آخر” شد و در بدترین زمان نمایش روی پرده می‌رفت و آن‌طور که باید دیده نمی‌شد. 
وی افزود: از دی تا اسفند زمان مناسبی برای اکران فیلم‌هایی که قابلیت نمایش عمومی دارند نیست.

کارگردان “در دنیای تو ساعت چند است؟” در دامه گفت: آن‌چه برای ما اهمیت داشت این بود که فیلم مخاطب خود را پیدا کند به‌همین خاطر نمی‌خواستیم درگیر شرایط نامناسب اکران شود یا فیلم در گروه سینمای “هنر و تجربه” قرار بگیرد. در نظر گرفتن این شرایط ما را به این نتیجه رساند که فیلم باید در جشنواره‌ی فجر حضورداشته باشد تا بعد شرایط بهتری نصیبش شود. علی مصفا به‌عنوان تهیه‌کننده برای اکران عمومی فیلم برنامه‌ریزی کرده تا از طریق دفتر نسیم صبا بتوانیم فصل بهار سال بعد “در دنیای تو ساعت چنده؟” را اکران کنیم.

یزدانیان در پایان گفت: داستان فیلم‌نامه از تهران دور است و بخش اعظم فیلم در رشت جلوی دوربین رفت. به‌جز سه بازیگر اصلی بقیه افراد هنرمندان بومی گیلان هستند و گویش و لهجه خود رادارند. اگر قرار بود سایر بازیگران را هم از تهران ببریم به‌خاطر تقلید لهجه ممکن بود فضایی نمایشی و مصنوعی در فیلم ایجاد شود. اما پرسوناژهای اصلی جز به اقتضای صحنه که ممکن است برخی دیالوگ‌ها را به گویش گیلانی بیان کنند فارسی صحبت می‌کنند.

لیلا حاتمی، علی مصفا، ابراهیم ضمیر، کریستف رضاعی، لی‌لی سمیعی، پیام یزدانی، زینب شعبانی، اردشیر کاظمی، آیدین بهنامی، عفت جمالی‌پور، محمد فتحی، حبیب پورسیفی، محمد دزفولی‌زاده،سیده‌نیلوفر یزدان‌پرست، سیده‌نرگس یزدان‌پرست، اِلدار اَرکاک، کتایون صابرفخر و آرمین زائرثابت بازیگران این فیلم هستند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =