آغاز ساخت فیلم مستندی درباره هانری کربن

فیلم مستند (مستشرق) (نام فعلی) قرار است در مورد زندگی و افکار هانری کربن فیلسوف و اسلام شناس شهیر فرانسوی به تهیه‌کنندگی، پژوهش و کارگردانی مسعود طاهری ساخته شود.

به گزارش سرویس سینمایی هفت گاه ، این کارگردان که فیلم مستند (شرقی) در خصوص توشیهیکو ایزوتسو را در پرونده حرفه ای خود دارد، در مورد ساخت این پروژه می گوید: ساخت فیلم پرتره هانری کربن به نوعی ادامه همان فیلم مستند (شرقی) است، فیلم قرار است روایتگر زندگی و البته بیشتر افکار فیلسوفی به نام هانری کربن باشد که مانند ایزوتسو در پی نوعی اشراق و آن هم در جغرافیای شرق بود، و جالب است که نقطه میانه و فصل مشترک هر دو کشوری بود به نام ایران که تا قبل از انقلاب در بیشتر ماههای سال در پایتختش تهران گردهم می آمدند و در مورد امور مختلف با هم گفتگو و تشریک مساعی داشتند.

طاهری یادآور شد : در فیلم کربن البته بیشتر در پی این هستیم که افکار کربن را مطرح و معرفی کنیم و از پرداختن به ریز وقایع زندگی کربن سعی می کنیم اجتناب کنیم .

وی افزود: تلاش گروه سازنده بر این است که این فیلم تا اواخر بهار سال آینده آماده شود .

فیلم (مستشرق) قرار است با همکاری و مشارکت دو جانبه مرکز گسترش سینمای مستند تجربی و شرکت چهرداد فیلم ساخته شود. مدت در نظر گرفته شده برای این فیلم ۱۱۰ دقیقه است و مانند همان فیلم شرقی به صورت یک مستند روایی در مصاحبه با اساتید و افراد مختلف از کشورهای مختلف که با آثار و افکار کربن آشنا دارند باشد. فعلا حضور محسن امینی به عنوان یکی از پژوهشگران اصلی پروژه قطعی شده و حضور بقیه عوامل هنوز قطعی نشده است.

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =