«قایم موشک با تصویرهای پنهان» منتشر شد .

مجموعه هشت‌جلدی «قایم موشک با تصویرهای پنهان» از فرزانه کریمی منتشر شد.

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه ، این کتاب‌های کار کودک هر کدام در ۲۴ صفحه مصور با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۰۰۰ تومان در موسسه نشر و تحقیقات ذکر راهی بازار شده‌اند. این مجموعه در سه‌ سطح ساده، متوسط و دشوار برای پیش‌دبستانی‌ها طراحی شده است.

در معرفی این کتاب‌ها عنوان شده است: مجموعه هشت‌جلدی «قایم موشک با تصویرهای پنهان» بر اساس این باور پدید آمده است که فرایند آموزش تنها بر پایه متن استوار نیست. همه فعالیت‌های انسانی، آموزش خاص خود را  در پی دارند. این فعالیت‌ها به خصوص زمانی موثرند که هدفمند و متمرکز باشند و در عین حال هیجان‌انگیز و لذت‌بخش.

حل کردن معماهای تصویرهای پنهان از این نوع فعالیت‌هاست. این معماها غیر از لذت‌بخشی، ادراک تصویری (تجسمی) کودک را بهبود می‌بخشند و به او کمک می‌کنند تا میان اندازه‌ها و شکل‌ ظاهری اشیا ارتباط برقرار کند. به گفته کارشناسان آموزش‌های پیش‌دبستانی کار کردن با چنین معماهایی می‌تواند عادت‌های خوب عملی و توجه به جزئیات را در کودک تقویت کند، دامنه واژگان و اطلاعات عمومی او را گسترش دهد و کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

این مزیت‌های بالقوه را با کمی راهنمایی می‌توان محقق ساخت. در آغاز بازی، از کودک بخواهید به تصویر بزرگ نگاه کند و صحنه‌ای را که می‌بیند به طور کلی توصیف کند. سپس او را تشویق کنید تا درباره جزئیات تصویر حرف بزند. و در انتها، توجه کودک را به تصویرهای کوچک حاشیه صفحه جلب کنید و از او بخواهید که آن‌ها را درتصویر بزرگ‌تر پیدا کند. با تمرین و صرف کمی وقت، کودک در حل این معماها کاملا مهارت می‌یابد.

اهداف این مجموعه عبارتند از:

تقویت دقت و تمرکز، ایجاد حس کنجکاوی، توجه به جزئیات، تقویت عادت‌های خوب عملی، گسترش دایره واژگان، تقویت اعتماد به نفس کودک.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =