مجموعه طنز «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» برای نوجوانان منتشر شد

شهرام شفیعی در بخشی از سومین جلد از مجموعه طنز «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» نوشته است: « ما خانواده‌ سلطنتی بی‌تربیت‌ها هستیم. البته سال‌هاست که کاخ به موزه تبدیل شده….»

هفت گاه

به گزارش سرویس ادبیات هفت گاه ، «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» یک مجموعه داستان طنز ۱۰جلدی است که نخستین جلد آن  سال ۱۳۸۹ و جلد دوم این مجموعه در سال ۱۳۹۱ برای گروه‌های سنی «ج» و «د» توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد. بنا بر بررسی‌های آماری مجموعه «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها» در استان تهران و کشور رتبه نخست پرخواننده‌ترین کتاب را به دست آورده است. «پاچه و مربا»، «خرید»، «فشار خون»، «نگه‌داشتن بچه»، «هدیه» و «هندوانه» عنوان‌ داستان‌های جلد سوم این مجموعه است. شخصیت‌های اصلی این مجموعه، پسر ۱۰ ساله و عموی پدرش هستند. قهرمان داستان، عضوی از خانواده سلطنتی بی‌تربیت‌هاست و همراه اعضای خانواده در کاخی زندگی می‌کند که به موزه تبدیل شده است.
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: « ما خانواده‌ سلطنتی بی‌تربیت‌ها هستیم. البته سال‌هاست که کاخ به موزه تبدیل شده. مردم برای تماشا این‌جا می‌آیند و برای همین ما توی کاخ کار می‌کنیم. پادشاه، سرایدار کاخ است و ملکه، آشپزخانه را می‌چرخاند. من و خواهرم هم برای بازدید‌کننده‌های خسته، چارپایه می‌گذاریم و انعام می‌گیریم…»
شهرام شفیعی، نویسنده کودک و نوجوان آثاری مانند مجموعه دو جلدی «پاشنه طلا»، مجموعه ۹ جلدی «بگو ما هم بخندیم» و مجموعه پنج جلدی «قصه‌های غرب وحشی» را در کارنامه خود دارد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =