محسن تویسرکانی: برگزاری جشنواره ها عامل بسیار مهمی در ایجاد انگیزه برای جوان ها محسوب می شود .

امروز به نسبت ۱۰ سال قبل کسانی که جذب موسیقی می شوند تعدادشان بیشتر شده و در ساز ویلنسل نیز شاهد این اقبال جوانان و نوجوانان هستیم که جای خوشحالی دارد.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران،  محسن تویسرکانی عضو هیئت داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش ساز ویلنسل گفت: امروز شاید نوازندگان جوان و نوجوان ویلنسل سطح خیلی عالی نداشته باشند اما در سطح قابل قبولی هستند؛ ضمن اینکه نوازندگان بسیار خوبی در همین سه رده سنی در جامعه داریم که بنابه دلایلی امروز اینجا نبودند.

وی در ادامه افزود: امروز به نسبت ۱۰ سال قبل کسانی که جذب موسیقی می شوند تعدادشان بیشتر شده و در ساز ویلنسل نیز شاهد این اقبال جوانان و نوجوانان هستیم که جای خوشحالی دارد. آقای جعفری امید که خودشان در هیئت داوران همین جشنواره هستند وقتی ویلنسل می نواختند شاید به اندازه انگشتان یک دست نوازنده ویلنسل نداشتیم؛ اما امروز شاهد توجه بیشتری از سوی نسل جدید به ویلنسل هستیم.

محسن تویسرکانی نوازنده و مدرس ویلنسل همچنین عنوان کرد: گروه سنی«الف» تعدادشان کم بود و از همین تعداد نیز تنها یک نفرشان قابلیت های خوبی داشت. در گروه سنی «ب» هم دو نفر به مرحله نهایی رسیدند که یک نفرشان واقعا سطح خوبی داشت. اما در گروه«ج» نیز آنچه انتظار داشتیم محقق نشد.

این عضو هیئت داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش ساز ویلنسل ادامه داد:هیچ شکی نداشته باشید که برگزاری جشنواره ها و برنامه های رقابتی عامل بسیار مهمی در بحث ایجاد انگیزه برای جوان های ما محسوب می شود و می بایست همین نگاه جدی به جشنواره موسیقی جوان تدام پیدا کند.

وی گفت: شرکت کنندگان در جشنواره موسیقی جوان می توانند توانایی هایشان را محک بزنند؛ ضمن اینکه نوازندگان هم سن و سال خودشان را می بینند و ارتباطاتی شکل می گیرد و بچه ها آگاه تر می شوند. امیدوارم مسئولان به اهمیت کاری که به وسیله این جشنواره انجام می دهند واقف باشند و آن را متوقف نکنند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =