محمدرضا شجریان دار فانی را وداع گفت

محمدرضا شجریان، موسیقیدان و استاد برجسته کشور دار فانی را وداع گفت.

هفت گاه

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه، محمدرضا شجریان، موسیقیدان و استاد برجسته کشور پس از یک دوره طولانی بیماری سخت روز پنجشنبه، ۱۷ مهر در سن ۸۰ سالگی، در بیمارستان جم تهران درگذشت.

استاد محمد رضا شجریان، ۱۴ مهر ماه به علت شرایط نامناسب جسمی بار دیگر در بخش آی سی یو بیمارستان جم بستری شده بود.

زنده یاد محمدرضا شجریان متولد اول مهر ماه سال ۱۳۱۹ در مشهد، موسیقیدان، آهنگساز، خواننده و خوشنویس اهل ایران، بنیان‌گذار گروه شهناز و مبدع چند ساز موسیقی بود. همچنین این هنرمند برجسته نامزد ۲ جایزه گرمی شده بود.

صبح امروز ۱۸ مهرماه پیکر زنده یاد محمدرضا شجریان در بهشت زهرای تهران با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و اشاد اسلامی، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی، علی مرادخانی مدیرعامل موزه موسیقی و هنرمندان عرصه موسیقی و علاقمندان به این استاد برجسته تشییع شد و حجت الاسلام محمود دعایی بر پیکر محمدرضا شجریان نماز خواند.

طبق برنامه‌ریزی بعد از مراسم تطهیر و اقامه نماز، پیکر این هنرمند برای تشییع و خاکسپاری در طوس، به طور مستقیم به مشهد، زادگاه این هنرمند ارزشمند منتقل خواهد شد.

وبسایت فرهنگی، هنری هفت گاه درگذشت این هنرمند برجسته را به خانواده ایشان ، اهالی موسیقی و تمامی دوستداران وی تسلیت می گوید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =