و ناگــهان استـاد آواز در میان تکــنوکرات ها

به گزارش سرویس موسیقی هفت گاه ، کمال بردبار در روزنامه هفت صبح امروز ( ۱۶ اردیبهشت ماه ) مطلبی درباره ی ” حضور شجریان در همایش حافظ و تلاش دانشگاه آزاد برای تغییر هیات امنا ” نوشته است که در ادامه بخشی از آن را می توانید بخوانید :

محمدرضا شجریان

…  در یک اتفاق جالب در همایش تجلیل از حافظ که در تالار شهید مطهری دانشگاه آزاد برگزار می شد ، محمدرضا شجریان استاد آواز ایرانی با همان تیپ همیشگی خود از راه رسید و در میان تشویق حضار با استقبال گرم میرزاده ، جاسبی ، طه هاشمی و … در ردیف اول و در کنار مدیران قرار گرفت . شجریان پس از حوادث سال ۸۸ موضع بسیار تندی علیه دولت احمدی نژاد اتخاذ و در سلسله مصاحبه هایش در بی بی سی ، صدای آمریکا و من و تو این مواضع را صراحتا اعلام کرد . شجریان در بازگشت به کشور با مشکل خاصی روبه رو نشد اما اجازه برگزاری کنسرت پیدا نکرد . برای همین حضور او در چنین مراسمی در کنار گروهی از تکنوکرات های معتمد نظام اتفاق جالبی است که مطمئنا بازتاب های مفصلی در سایت های خبری خواهد داشت .

 یادمان باشد که حسن روحانی در برنامه های تبلیغاتی انتخابات ۹۲ صریحا ارادت خود به موسیقی شجریان را اعلام کرده بود . اما وضعیت خاص این استاد قدیمی موسیقی موجب شده بود که روحانی پس از رسیدن به منصب ریاست جمهوری چندان روی این علاقه اش پافشاری نکند .

حضور شجریان در همایش حافظ و سخنرانی اش در حضور چهره های سرشناس حاضر در این مراسم نشان از آغاز اتفاقات جدید است . یادمان باشد که در روزهای اخیر شایعه دعوت ارکستر ملی ایران از شجریان برای همکاری قوت گرفت و دیروز نیز این خبر به نوعی تایید شد . بخش های فرهنگی خبرگزاری ها و سایت های اصولگرا در حال دست و پنجه نرم کردن با حضور شجریان در ارکستر ملی بودند و آماده ساختن عکس های او با فلان خواننده آکادمی ایکس و فلان مجری که این اتفاق دوم همچون صاعقه نازل شد .

جالب آنکه شجریان در بخشی از مراسم پشت میکروفن رفت و در سخنانی ضمن اشاره به جایگاه حافظ گفت : زیاده گویی نمی خواهم بکنم . من چند سالی است که می خوانم و آنچه را باید ، تا به حال خوانده ام و از این به بعد نیز هرچه بخوانم زیاده گویی است ، چون چند سالی است که من اجازه ندارم در کشور خودم ، برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم .. .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 9 =